X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 45829
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Liczymy ptaszki w karmniku

Scenariusz zajęcia z dnia 21.01.2021 r. – zajęcia koleżeńskie

1. Nauczyciel prowadzący: Emilia Bogucka
2. Wiek dzieci: Trzylatki.
3. Data prowadzonych zajęć: 21.01.2021 r.
4. Treści programowe:
- rozszerzanie zakresu liczenia,
- wyodrębnianie elementów do policzenia.
5. Rodzaj zajęcia edukacyjnego: aktywność poznawcza.
6. Temat zajęcia: „Liczymy ptaszki w karmniku”.
7. Cele ogólne:
- rozszerzanie zakresu liczenia z uwzględnieniem indywidualnych możliwości,
- wyodrębnianie takich samych elementów do policzenia,
- obdarzanie uwagą dzieci i osób dorosłych,
- rozwijanie koncentracji uwagi podczas zajęć dydaktycznych.
8. Cele operacyjne:
Dziecko:
- przelicza wskazane elementy (obrazki ptaków),
- wskazuje ilość na palcach,
- wyodrębnia takie same elementy,
- rozwija koncentrację uwagi na zajęciach dydaktycznych.
9. Metody pracy: słowne, czynne, oglądowe, praktyczne – uczenie się przez działanie, aktywizujące.
10. Forma organizacyjna: z całą grupą, indywidualna.
11. Środki dydaktyczne: obrazki ptaków (sikorka, gil), emblemat karmnika z kartonu
i bibuły, kolorowe szarfy (żółte i czerwone), tamburyno.
12. Przebieg zajęcia.

WSTĘP:
1. Rozpoczęcie zajęć piosenką „Wszyscy są...”
2. „Jaki to ptaszek” – nazywanie ptaków przedstawionych na obrazkach (gil, sikorka), wskazanie różnic w wyglądzie (kolor brzuszka).

CZĘŚĆ GŁÓWNA
1. Chętne dzieci dzielą rozłożone na podłodze obrazki ptaków na dwie części i wkładają je do właściwych szarf (gile do czerwonej, sikorki do żółtej szarfy).
2. Wybrane dzieci liczą ptaszki najpierw w jednej potem w drugiej szarfie (w zależności od możliwości dziecka nauczyciel dokłada lub zabiera ptaki z szarfy).
3. „Ile ptaszków przyleciało?” nauczyciel wkłada do „karmnika” obrazki ptaków (nie więcej niż 5), dzieci wspólnie z nauczycielem liczą je i starają się wskazać tę ilość na palcach.

ZAKOŃCZENIE
1. Zabawa ruchowa „Ptaszki do gniazdek” – na dźwięk tamburyna dzieci – ptaki poruszają się po sali, podczas przerwy w grze wlatują do rozłożonych na podłodze szarf – gniazdka.
2. Podziękowanie za udział w zajęciu, wręczenie uśmiechniętych słoneczek (naklejki) jako nagrody za wykonanie pracy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.