X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 45814
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć prowadzonych Metodą Dobrego Startu

Scenariusz zajęć prowadzonych Metodą Dobrego Startu.
Program „Od piosenki do rysunku”.

Temat: Opracowanie wzoru graficznego koła na podstawie piosenki „Bańki”.

Cele: rozpoznawanie i określanie podstawowych części ciała, ćwiczenia orientacji w przestrzeni
- poszerzanie kompetencji językowych,
- ćwiczenie funkcji słuchowych, wzrokowych
- rozwijanie koordynacji ruchowo- słuchowo-wzrokowej,
Formy : zbiorowa, indywidualna
Pomoce: Obrazek, wstążki z bibuły, karty ze wzorem, blok rysunkowy, kreda, płyta CD, rurki lub naczynia do puszczania baniek mydlanych.

Przebieg zajęć

I. Zajęcia wstępne

1 .Powitanie w kręgu piosenką „Wszyscy są witam Was”

2. Rozwijanie schematu własnego ciała.
Lata, lata osa koło Oli nosa a Ola śpi
Lata mucha koło Oli ucha a Ola śpi
Lata pszczoła koło Oli czoła a Ola śpi
Lata bąk koło Oli rąk a Ola śpi
Przyleciał kruk, dziobem w bok stuk-puk
A Ola wstała i krzyknęła Aua, aua, aua

3. Rozwijanie orientacji w przestrzeni.
Świadome poruszanie się w przestrzeni.
Idź wg polecenia (polecenia mogą być wydawane zw zmiennym natężeniem głosu cicho- głośno oraz ze zmiennym przyspieszeniem szybko –wolno)
 Idź dwa kroki do przodu.
 Idź dwa kroki do tyłu.
 Podskocz do góry.
 Podskocz do góry dwa razy.
 Kucnij
 Podskocz na jednej nodze
 Zobacz jaka część Twojego ciała jest na samym dole, co to jest?

4. Zabawy rozwijające funkcje językowe.

Spójrzcie uważnie na obrazek
- Jak myślicie, co się na nim znajduje?
- Co widzicie w bańkach mydlanych na obrazku?
- Czy umiecie policzyć ile jest baniek ?
- Ile baniek zostanie, jeżeli jedna bańka pęknie?
- A ile baniek zostanie, jeżeli pękną wszystkie?
- Jaki bańki na obrazku maja kształt?
- Co to znaczy że bańki mienią się kolorami tęczy?
Posłuchajcie uważnie piosenki pt.: „Bańki” i zastanówcie się kto mieszka w naszych zaczarowanych kółkach
- Kto mieszka w pierwszej bańce a kto w drugiej?
- Posłuchajcie i powiedzcie słowa, które się rymują mieszka –Śnieżka, mydlane- zaczarowane,
- Podzielimy na sylaby: mydlane, bańki, zaczarowane, Śnieżka, królewna,

II. Zajęcia właściwe.

1. Ćwiczenia ruchowo- słuchowe.
Śpiewając piosenkę o bańkach mydlanych i jednocześnie poruszamy wstążką wykonaną z bibuły. Staramy się wykonywać zadanie zgodnie z rytmem piosenki. Rozłóżcie ręce w bok i starajcie się poruszać zgodnie z rytmem piosenki.

2. Ćwiczenia ruchowo-słuchowo-wzrokowe.
Przyjrzycie się jak mam dziś dla Was wzór a potem obrazkowi, o którym rozmawialiśmy na początku zajęć.
- Pokażcie co na obrazku przypomną nasz wzór
- Czy wiecie jak ten wzór się nazywa ( koło)
- Do czego oprócz baniek mydlanych podobny jest ten wzór – rozejrzycie się dookoła
- Gdy rysujemy bańkę nie odrywamy ręki od kartki.
- Popatrzcie jak rysuje koło.
- Popatrzcie jak rysuję koło
- Narysujcie koło palcem w powietrzu, na dywanie
- Ułóżcie ze wstążki wzór – koło
-
III. Zajęcia końcowe.
Śpiewając piosenkę rysujemy kredą na kartce papieru. – porównujemy ich wielkości, staramy się wykonać bańkę jak największą i jak najmniejszą . Podoba Wam się taka zabawa ?

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.