X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 45657
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy z matą - podstawy kodowania

Konspekt zajęcia przeprowadzonego z podstaw kodowania

1. Grupa: 6-latki
2. Temat: Zabawy z matą” - podstawy kodowania
3. Cele ogólne:
- werbalizacja przestrzeni – kod połączony z ruchem
- określanie położenia przedmiotów względem innych przedmiotów – odbicie lustrzane
- wyróżnianie kierunków: do góry, na dół, w lewo, w prawo
- posługiwanie się umownymi znakami do tworzenia kodu: strzałki i kolorowe koła
- układanie kodu i jego odczytywanie
5. Cele operacyjne:
- dz. rozumie instrukcje słowne i postępuje zgodnie z nimi,
- dz. reaguje na niewerbalny sygnał kodu
- dz. dostrzega symetrię,
- dz. określa położenie obiektów na macie,
- dz. wie, że początkiem kodu jest zielone koło, końcem czerwone,
- dz. reaguje na polecenie start, stop,
- dz. orientuje się w przestrzeni maty,
- dz. potrafi zakodować i odkodować prostą informację.
6. Rozwijane kompetencje kluczowe: matematyczne w zakresie rozumienia i tworzenia informacji oraz w zakresie umiejętności uczenia się
7. Forma pracy: zespołowa i indywidualna
8. Pomoce: mata do kodowania, fiszki: elementy ogrodu, patyczki, biedronka, żuk, strzałki i koła, nagranie piosenki
9. Przebieg zajęcia:
Zabawa integrująco-dyscyplinująca: „Moje nogi” muz. Andrzej Zagajewski
Zabawa z matą :”Projektowanie ogrodu” nauczyciel dzieli dzieci na dwa zespoły 1-2, każdy zespół otrzymuje fiszki z elementami dekoracji ogrodu, zadaniem poszczególnych dzieci jest ułożenie fiszek na wybranych polach jednej części maty. Zadaniem innych jest ułożenie w lustrzanym odbiciu na drugiej części.
Zabawa: „Kolorowe kwadraty”- zabawa ruchowa odkodowująca niewerbalne umowne znaki
Recytacja wiersza Jana Brzechwy: „Żuk”
Zabawa z matą: „Wyznaczanie drogi biedronki do żuka” – układanie kodu z wykorzystaniem strzałek i kolorowych kół oznaczających start, stop .Stosowanie określeń w dół. W górę, w lewo, w prawo.
Odczytywanie ułożonego kodu.
Zabawa „niespodzianka” - odczytywanie kodu zero-jedynkowego na macie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.