X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 45239
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Układ Słoneczny

Temat: Układ Słoneczny
( 6-latki)

Cele Ogólne:

-Wdrażanie dzieci do uważnego słuchania i wypowiadania się na określony temat.
-Wzbogacenie wiadomości na temat Układu Słonecznego

Cele Operacyjne:
-posługuje się liczebnikami głównymi w zakresie 8
-potrafi udzielić prawidłowych odpowiedzi
-porusza się rytm muzyki
-potrafi zapamiętać i wymienić nazwy planet
-potrafi przeczytać nazwy planet
-potrafi ułożyć nazwę planety z rozsypanki literowej

Metody Pracy:
-podająca (rozmowy, pokaz)
-problemowa (obserwacja)
-praktyczna (zabawa ruchowo- rytmiczna, )

Środki dydaktyczne:
-plansza "Układ Słoneczny w Obrazkach"
-komputer
-ilustracje,cyfry, wyrazy

Przebieg zajęcia:
1.Wprowadzenie w temat zajęcia.
-Jak nazywa się planeta, na której mieszkamy?

2.Wprowadzenie w temat zajęcia.
-,,Kosmos dla dzieci’’- Lets Play Lipa Planets

- uważne oglądanie bajki, rozmowa dotycząca treści:

 Jak miał na imię szczeniak? - SKIPPER
 Gdzie poleciał SKIPER? - W KOSMOS
 1 i najszybsza planeta Układu Słonecznego ?– MERKURY
 Jaka planeta jest najładniejsza ?–Wenus ,można zobaczyć ją z Ziemi – TAK
 Czerwona planeta to - MARS
 Największa planeta układu słonecznego - Jowisz
 Jaka planeta ma pierścienie – SATURN

3.,,Układ Słoneczny’’ Zabawa dydaktyczna

Objaśnienie co przedstawia mata Układu Słonecznego
Przyjrzyjcie się planetom krążącym wokół Słońca - to Układ Słoneczny.
(Planety: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun krążą wokół
ogromnej gwiazdy – Słońca ) – przeliczanie planet, dopasowywanie odpowiednich cyfr
Oglądanie mapy Układu Słonecznego – odpowiednie dopasowanie planet do ich konturów
(wycinamy kolorowe planety, laminujemy , przegotowujemy czarno-białą mapę Układu Słonecznego , zadaniem dzieci jest dopasowanie planet)

Omówienie różnicy między gwiazdą a planetą:
Gwiazda to takie ciało niebieskie, które ma w sobie dużo energii i światła - gwiazdy świecą światłem własnym, planety świecą światłem odbitym

Pytanie – Czy Słonce jest planetą czy gwiazdą?
,, GWIAZDĄ’’

4.,,Planety’’Zabawa dydaktyczna z mata Układu Słonecznego’’
- Odpowiednie ułożenie liczebników porządkowych według kolejności planet od Słońca
- Odszukanie i prawidłowe ułożenie wizerunku planet
- Dopasowywanie nazw do poszczególnych planet, czytanie
- Układanie nazw z rozsypanki literowej w oparciu o umieszczoną powyżej nazwę planety.
- Przeliczanie liter w nazwach planet.

5.Zabawa ruchowa przy piosence ,,Planety’’

Wyznaczone dzieci improwizują ruch planet, śpiewają piosenkę.
Dziecko - Słońce siedzi w środku koła, planety kolejno krążą wokół niego.

6.Samoocena

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.