X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 45196
Przesłano:

Muzyka wokół nas. Scenariusz lekcji

Konspekt zajęć przeprowadzonych w klasie II
27.II.2020r.

Czas trwania zajęć: 1 godzina

Edukacja : polonistyczna, muzyczna

Cele ogólne:

-Zapoznanie z dźwiękami tworzącymi muzykę domu.
-Rozbudzanie ciekawości otaczającego świata oraz nauczenie dzieci wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów.

Cele szczegółowe:
•Uczeń doskonali umiejętności uważnego słuchania, rozwija muzykalność.
•Słucha wiersza Doroty Gellner Dom.
•Wskazuje w wierszu wyrazy dźwiękonaśladowcze.
•Układa wyrazy z rozsypanki literowej, dzieli je na sylaby i zapisuje.
•Rozróżnia czasowniki w czasach teraźniejszym, przeszłym, przyszłym. .
•Przeprowadza proste doświadczenia „Skaczące ziarenka”.
•Redaguje wniosek po obserwacji przebiegu doświadczenia.
•Wykonuje zadania na podstawie opisu doświadczenia.
•Nalepia zdania w odpowiedniej kolejności.

Metody:
•Słowna – rozmowa, wyjaśnianie, poszukująca: doświadczenie, eksponująca: pokaz

Formy pracy: praca zbiorowa, indywidualna ,

Środki dydaktyczne: Cd, folia spożywcza, miska plastikowa, patelnia, drewniana łyżka, ziarenka suchego ryżu, Podręcznik cz. 4, Ćwiczenia do języka polskiego

BLOK TEMATYCZNY

MUZYKA JEST WSZĘDZIE

Temat: Muzyka wokół nas

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1.Wysłuchanie i nazywanie dźwięków dochodzących z klasy.
Nauczyciel prosi, żeby uczniowie zamknęli oczy i wsłuchali się w historię opowiadaną dźwiękami. Kiedy wszyscy uczniowie zamkną oczy, nauczyciel
-otwiera i zamyka drzwi klasy;
-odsuwa głośno krzesło;
-przechodzi w stronę biurka, wyraźnie akcentując kroki;
-siada na krześle prze biurku;
-energicznie kładzie książkę;
-z szelestem przekłada kilka kartek;
-kaszle;
-otwiera i zamyka okno.
Następnie nauczyciel prosi, by uczniowie otworzyli oczy i odtworzyli historyjkę opowiadaną dźwiękami.
2.Wysłuchanie wiersza Doroty Gellner Dom (P. s.3).
Pytania do wiersza:
-Jak rozumiesz słowa: dom gra?
-Wymień dźwięki tworzące muzykę domu. Wysłuchanie dźwięków z płyty CD.
3.Wyszukiwanie w wierszu wyrazów dźwiękonaśladowczych i ich odczytywanie (P. s.3).
4.Doskonalenie techniki czytania tekstów na różnych poziomach (P. s.3).
5.Układanie wyrazów z rozsypanek literowych, dzielenie ich na sylaby, liczenie sylab w wyrazach. Zapisywanie wyrazów w odpowiednich miejscach. Uzupełnianie rubryk nazwami przedmiotów, które wydają dźwięki (P. s.3,4).
6.Rozróżnianie czasowników w czasie teraźniejszym, prze przeszłym, przyszłym (KP. s.3 ćw. 1).
7.Przeprowadzenie doświadczenia „Skaczące ziarenka” (P s. 4).
8.Redagowanie wniosku po obserwacji przebiegu doświadczenia „Skaczące ziarenka”. Wykonywanie zadań na podstawie opisu doświadczenia. Nalepianie zdań w odpowiedniej kolejności. Uzupełnianie zdań wyrazami z ramki (KP s. 4 ćw. 3).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.