X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44800
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kto mieszka na wiejskim podwórku?

Cele ogólne:
- Zdobywanie wiedzy na temat zwierząt żyjących na wsi
- Rozwijanie percepcji słuchowej

Metody pracy z dziećmi:
-oparte na obserwacji
-oparte na słowie
-oparte na działaniu praktycznym

Formy pracy z dziećmi:
z całą grupą, indywidualnie

Środki dydaktyczne:
maskotki, ilustracje przedstawiające wiejskie zwierzęta, tablica, magnesy, „magiczne pudełko”, chusta animacyjna, radiomagnetofon, płyta CD, karty pracy, ołówki.

Przebieg zajęć:

1. Wspólne powitanie piosenką
w języku angielskim „Make a circle”.

-tworzą koło, poruszają się, w kole i śpiewają piosenkę powitalną w języku angielskim
-odpowiadają na pytania nauczyciela.

2. Prezentacja wiejskich zwierząt -„Magiczne pudełko”.

-uważnie słuchają i koncentrują się na poleceniach nauczyciela,
-poznają nazwy wybranych zwierząt wiejskich.

3. Zabawa ruchowa „Zwierzaki na karuzeli” -zabawa z chustą animacyjną. (Maskotki - zwierzęta znajdują się na chuście)

-uważnie słuchają i wykonują polecenia N.
-czerpią radość ze wspólnej zabawy.

4. Zabawa słuchowa „Odgłosy zwierząt”.

-wysłuchują odgłosów wybranych zwierząt,
-próbują odpowiedzieć co usłyszeli.

5. Karta pracy: dopasowanie zwierząt (mama i dziecko, np. prosiak i świnia).

-utrwalenie pojęć „mniej”, „więcej”, "tyle samo",
-przeliczanie zwierząt.

6. Zakończenie zajęć:
-ewaluacja zajęć; rozmowa z dziećmi,
-podziękowanie dzieciom za udział w zajęciu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.