X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44790
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dlaczego chronimy ptaki. Konspekt zajęć

Scenariusz zajęć w grupie „Pszczółki” 29.01.2020r.

Temat zajęć: Pomagamy ptakom zimą
Cele ogólne:
1. Uświadomienie dzieciom istoty dokarmiana ptaków zimą.
2. Kształtowanie umiejętności wypowiadania się na dany temat.
3. Rozwijanie mowy czynnej
4. Dodawanie w zakresie 10.
5. Doskonalenie orientacji przestrzennej oraz orientacji w schemacie własnego ciała.
6. Rozwijanie doznań sensorycznych – zmysł dotyku.
7. Ćwiczenie narządów artykulacyjnych.
Cele operacyjne:
Dziecko:
1. Wie dlaczego należy dokarmiać ptaki.
2. Wie czym dokarmia się ptaki.
3. Potrafi opisać obrazek.
4. Potrafi ułożyć historyjkę obrazkową i opowiedzieć ją.
5. Potrafi dodawać w zakresie 10.
6. Rozróżnia określenia dotyczące położenia przedmiotów: na, pod, z prawej, z lewej, w środku.
7. Porusza się w schemacie własnego ciała zgodnie z instrukcją.
8. Ćwiczy sprawność narządów mowy.
9. Uważnie słucha poleceń nauczyciela.
Metody:
- słowna: rozmowa, instruktaż nauczyciela
- czynna : zabawa dydaktyczna
- aktywizująca: praca plastyczna
- E. Gruszczyk-Kolczyńskiej
Formy:
- grupowa
- indywidualna

Pomoce dydaktyczne:
Opowiadanie, ilustracje do historyjki obrazkowej, sylwety karmnika, papierowe ptaki, słomki, smalec, miski, ziarna (słonecznik, dynia), orzechy, ryż, płyta CD, tamburyn.

Przebieg zajęć:

1. Powitanie piosenką „Wszyscy są, witam was...” – stworzenie miłej atmosfery w grupie.
2. Opisanie zaprezentowanych ilustracji, ułożenie ich chronologicznie.
3. Stworzenie opowiadania do ułożonej historyjki obrazkowej – rozmowa kierowana na temat stworzonego opowiadania i załączonych ilustracji.
4. Zabawa ruchowa „Wszystko co ma pióra”.
5. Wypełnienie papierowych karmników zdrowym jedzeniem (ziarna, orzechy, zboża) z uwzględnieniem przeliczania.
6. Przenoszenie ptaszków za pomocą słomek, zgodnie z instrukcją nauczyciela
7. Przeliczenie ptaków z uwzględnieniem ich położenia.
8. Ukryte skarby – próba odgadnięcia wcześniej wykorzystanych pokarmów za pomocą dotyku.
9. Przygotowywanie przysmaków dla ptaków – tworzenie smakowitych kul dla latających przyjaciół.
10. Podsumowanie zdobytych informacji i zakończenie zajęć rymowanką „Chociaż wokół sroga zima, nie zgłodnieje nam ptaszyna. My o ptakach pamiętam i je zawsze dokarmiamy”

Opracowała
Katarzyna Łebek

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.