X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44788
Przesłano:
Dział: Świetlica

Dzień Kredki. Scenariusz zajęć w świetlicy szkolnej

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w świetlicy szkolnej w dniu 22.11. 2017r.
przez Iwonę Turczyńską

Temat: Dzień kredki.

CELE OGÓLNE:
 Poznawanie nowej piosenki o zrozumiałej dla dzieci treści i zachęcenie do śpiewania ich.
 Zapoznanie z powstawaniem kredki.
 Wdrażanie dzieci do wypowiadania się na dany temat.
 Utrwalenie nazw rodzajów kredek
 Doskonalenie spostrzegawczości.
 Wykonanie prac plastycznych, odczuwanie zadowolenia i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.
CELE OPERACYJNE:
 Dzieci znają piosenkę „Kolorowe kredki”.
 Wiedzą jak powstaje kredka.
 Znają różne rodzaje kredek.
 Właściwie reagują na polecenia n- la.
 Potrafią zgodnie współpracować w grupie.
 Wykonują pracę plastyczną dobierając odpowiednie kolory.
METODY:
 słowna
 praktyczna
 oglądowa
FORMY PRACY:
 grupowa,
 indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Nagranie piosenki „Kolorowe kredki”, różne rodzaje kredek, filmik „Jak powstaje kredka”, kartony.

PRZEBIEG:

1. Zabawa integracyjna „W jakim jestem nastroju?”
Dzieci siedzą w kręgu. Kolejno wstają, przedstawiają się i pokazują gestem w jakim są dzisiaj nastroju. Pozostałe dzieci słownie określają nastrój kolegów.

2. Zapoznanie dzieci z piosenką „Kolorowe kredki”.
Dzieci słuchają nagranej piosenki. Opowiadają o czym była piosenka. Co namalowały kolorowe kredki?
3. Wspólna pamięciowo-powtórzeniowa nauka piosenki. Dzieci poruszają się w rytm muzyki, tańczą i śpiewają.

Treść piosenki „Kolorowe kredki”

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę
namalują wszystko to co chcę.

Namalują domek. I na płocie kota.
I wesołe słonko na pochmurne dni.
A gdy lecieć w kosmos przyjdzie mi ochota,
prawdziwą rakietę namalują mi.

4. Zabawa dydaktyczna – burza mózgów- „Co można robić kredkami?”
Dzieci wymyślają, do czego można wykorzystać kredki, dowiadują się czym różni się rysowanie od kolorowania.

5. Rodzaje kredek- nauczycielka pokazuje dzieciom różne rodzaje kredek.
Kredki świecowe, pastelowe, ołówkowe.

6. Wspólne obejrzenie filmiku „Jak powstaje kredka?”

7. Praca plastyczna ,, Co namalowały kredki?”.
Każde dziecko dostaje karton i słuchając piosenki ,,Kolorowe kredki’’ rysuje obrazek na podstawie tekstu i koloruje go.

8. Wystawa prac.
9. Ewaluacja zajęć.
10. Porządkowanie stanowisk pracy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.