X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44636
Przesłano:
Dział: Języki obce

Jakie jest moje miasto? Przykładowy scenariusz lekcji języka angielskiego wg zasad oceniania kształtującego

Ocenianie kształtujące - wzór scenariusza

Nauczyciel: Natalia Ignyś-Mazij
Szkoła: Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzychodzie
Klasa: 7B
Przedmiot: Język angielski
Data: 18 marca 2019r.
Temat: Jakie jest moje miasto?
Powiązanie z wcześniejszą wiedzą: Na lekcjach wcześniejszych uczniowie poznali przymiotniki opisujące miejsca oraz przypomnieli sobie konstrukcję „There is/ There are” (potrzebną do opowiadania o istnieniu i lokalizacji danej rzeczy).
Cele lekcji: Opis miasta, w którym się mieszka.
Cele sformułowane w języku ucznia: Nauczycie się opowiadać o swoim rodzinnym mieście.
„NaCoBeZu”/ Kryteria sukcesu: Nazwiesz miejsca w mieście oraz wymienisz wady i zalety swojego miasta (przynajmniej po trzy).
Przebieg zajęć (metody i aktywności):
1. Rozgrzewka – nauczyciel pokazuje uczniom na kolorowych kartach trzy zagadki w języku angielskim dotyczące różnych miast na świecie, a uczniowie zgadują, co to za miasta np. Miasto Aniołów – Los Angeles. Następnie odtwarza uczniom fragmenty słynnych piosenek o miastach, a uczniowie zgadują, o jakim mieście śpiewa wykonawca piosenki np. The Clash – „London calling”.
2. Nauczyciel wraz z uczniami próbuje znaleźć krótkie określenie dla ich miasta zamieszkania – Międzychodu. („Miasto z pompą”).
3. Nauczyciel pyta uczniów, jakie miejsca znajdują się w ich rodzinnym mieście. Umieszcza na tablicy zdjęcia tych miejsc wraz z angielskim określeniem. Dodaje te, których uczniowie nie podali. Ćwiczy wymowę.
4. Na podstawie podręcznika English Class, nauczyciel pokazuje uczniom krótki opis brytyjskiego miasta Keswick w formie wad i zalet.
5. Uczniowie w grupach 3-osobowych ustalają wspólnie po 3 wady i zalety swojego rodzinnego miasta na plakacie (przymiotniki, jakie miejsca są, jakich nie ma itp.)
6. Grupy prezentują swoje plakaty na forum klasy.
7. Podsumowanie zajęć – Co zapamiętam z tej lekcji?
Jak sprawdzę, czy cel został osiągnięty? Pytania skierowane do uczniów: Co zapamiętaliście z lekcji (jakie nazwy miejsc, przykłady wad i zalet swojego miasta); Czy umielibyście opisać swoje rodzinne miasto?
Kluczowe pytania dla uczniów: Jak w jednym zdaniu określilibyście swoje miasto osobie, która tu nigdy nie była? Jak zachęcilibyście kogoś, aby tutaj przyjechał? Co można dobudować, aby miasto było atrakcyjne?
Praca domowa (dla chętnych): Ulotka zachęcająca turystów do przybycia do Międzychodu (forma dowolna).
Materiały i pomoce dydaktyczne: podręcznik English Class A2, kolorowe karty z zagadkami, pliki muzyczne, zdjęcia przedstawiające miejsca w Międzychodzie, kartki i pisaki do wykonania plakatów

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.