X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44579
Przesłano:
Dział: Języki obce

Fashion. Opisywanie ubrań. Scenariusz lekcji angielskiego kl. VI

I. ZAŁOŻENIA OGÓLNE

PRZEDMIOT: JĘZYK ANGIELSKI
KLASA: VI
DATA:
TEMAT: Fashion. Opisywanie ubrań
NAUCZYCIEL: Karolina Bekalarek

CELE OGÓLNE LEKCJI:

 Rozwijanie umiejętności językowych
 Rozwijanie zainteresowań uczniów
 Rozwijanie umiejętności słuchania w oryginale (listening)
 Rozwijanie umiejętności wnioskowania i logicznego myślenia
 Rozwijanie współpracy w parach

CELE SZCZEGÓŁOWE:
Uczeń będzie:
• Pracował w parach
• Pracował z tekstem
• Odpowiadał na zadane pytania przez nauczyciela.

METODY:
• słowna
• komunikacyjna
• burza mózgów

FORMY PRACY:
• praca całą klasą
• praca w parach
• praca indywidualna, kierowana przez nauczyciela

ŚRODKI I POMOCE DYDAKTYCZNE:
• podręcznik
• tablica, zeszyt

PRZEBIEG LEKCJI:
• Podanie tematu lekcji. Nauczyciel wskazuje cele lekcji, nacobezu.
• Rozgrzewka językowa, nauczyciel pyta uczniów o nazwy ubrań, ulubione kolory. Nauczyciel pyta uczniów jakie sa ich ulubione ubrania, co dzisiaj mają na sobie.
• Nauczyciel pyta uczniów o ich przypuszczenia na temat zagadnień poruszanych na lekcji, na podstawie zaprezentowanych fotografii.
• Uczniowie pracują ze słowniczkiem w podręczniku i tłumaczą nowe słówka, dopasowują opis ubrań do ilustracji.
• Uczniowie w parach pracują nad ustaleniem właściwych przymiotników pasujących do dwóch grup (style adjectives, pattern adjectives)
• Uczniowie opisują styl ubierania się ulubionych piosenkarzy, aktorów i sportowców.
• Podsumowanie tematu lekcji.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.