X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44495
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Nikt mnie wiecej nie zobaczy...

Cele ogólne:
-rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u dzieci,
-zapoznanie dzieci z przemianą rozwojową motyla,
- wdrożenie dzieci do dłuższego skupienia uwagi,
-wdrażanie dziecka do szybkiego reagowanie na pauzę muzyczna nauczyciela,
-rozwijanie sprawności manualnej dzieci,
Cele operacyjne:
-- dziecko rozwija myślenie logiczne,
- dziecko wie, że nie należy krzywdzić owadów np. motyli
- dziecko integruje się z grupą,
- wdrożenie dziecka do uważnego słuchania,
- dziecko zapoznaje się z cyklem rozwojowym motyla,
- dziecko kształtuje wymowę końcówek fleksyjnych,
- dziecko dzieli wyraz na sylaby( wyklaskuje),
– dziecko ćwiczy drobne ruchy palców i dłoni,

Przebieg zajęć:
1. Zagadka słowna ,,Motyl”.
,,Kolorowe skrzydełka , na kwiatkach siadają
i swoimi barwami, wszystkich zachwycają”

2. Zabawa integracyjna ,,Motyl”- dzieci podają sobie z rąk do rąk motyla. Starają się podawać go sobie delikatnie, ale tak, by nie zrobić mu krzywdy.
3. Zabawa z opowiadaniem:,, Nikt mnie więcej nie zobaczy ”W. Kozłowskiego z wykorzystaniem modeli- gąsienicy i motyla i ilustracji łąki i dziewczynki.
4. Zabawa werbalna na podstawie opowiadania :,,Nikt mnie więcej nie zobaczy” W. Kozłowskiego z ilustracjami( gąsienica, kokon, motyl):
- Kto wystąpił w opowiadaniu?
- Dlaczego gąsienica się obraziła?
- Co postanowiła gąsienica?
- Dlaczego gąsienica wyszła ze swojego domku (kokonu)?
-W kogo przemieniła się gąsienica?
5. Zabawa muzyczno-ruchowa,, Motyle i kwiaty”.
Nauczyciel przyjmuje rolę czarodzieja bierze ,, czarodziejską różyczkę” i czaruje:
,, Czary mary, dwa goryle,
Wszystkie dzieci to motyle”.

Dzieci zamieniają się w motyle.
Nauczyciel zamienia obręcze w ,,kwiaty’’, a dywan w ,,łąkę’’ zaznacza ,że na dźwięk muzyki dzieci,, motyle’’ wyfruwają z obręczy ,,kwiatów’’ i fruwają na łące, na pauzę w muzyce ,,motyle’’ przysiadają na
,, kwiaty’’.
6. Ćwiczenie słuchu fonematycznego:
- dzielenie ( wyklaskiwanie) wyrazu gąsienica, kokon, motyl - na sylaby,
- wyszukiwanie wyrazu rozpoczynającego się na sylabę ,,mo”(jak motyl), ,,ko”(jak kokon),
7. Praca plastyczna ,,Motylek”- odrysowywanie sylwety motyla na kartce z bloku technicznego, malowanie bibułą motyla, wycinanie sylwety motyla nożyczkami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.