X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44381
Przesłano:

Bal Walentynkowy

Konspekt:
Temat: Bal Walentynkowy
Placówka – internat w SOSW
Czas trwania : 90 minut
Cel ogólny:
- wspólna zabawa taneczna
- integracja społeczności internackiej
Cele operacyjne:
Uczeń:
- kulturalnie zachowuje się wobec wychowawców
- stosuje zasady savoir-vivre względem kolegów i koleżanek
- stosuje zasady bezpiecznej zabawy
- bierze czynny udział w konkursach
- aktywnie uczestniczy w zabawie tanecznej
- prezentuje swój taniec
- potrafi przegrywać
- potrafi wygrywać
Metody: pedagogika zabawy - taniec, metody aktywizujące
Formy: grupowa, zbiorowa, indywidualna
Pomoce dydaktyczne:
- skrzynka Walentynowa
- dekoracja sali – balony zwykłe, balony serca, serpentyny, krepa w odcieniach różu i czerwieni
- muzyka taneczna i odtwarzacz z głośnikami
- niewielkie pluszowe serce lub miś
- nagrody główne, nagrody pocieszenia ( dowolne, ja miałam czekolady i serca lizaki)
- punktacja wykonana z kartonu na patykach
- strój Amorka: biała peruka, koszulka biała obklejona serduszkami. Serduszka bezpiecznie podkleić na taśmę dwustronną, nie stosować szpilek, ani agrafek – dla bezpieczeństwa, można Amorkowi szminką narysować na policzkach rumieńce. Spodnie dowolne.
Przebieg zabawy:
Uwaga: Tydzień przed zabawą ustawiamy w widocznym miejscu pocztę walentynkową – skrzynkę ozdobioną sercami itp. Wywieszamy zaproszenie na Bal Walentynkowy - informujemy dzieci o istnieniu takiej skrzynki, do której przez tydzień można wrzucać wykonane walentynki.
Powitanie:
informacje: z jakiego powodu się spotykamy, o przebiegu zabawy, o poczcie walentynkowej, zaproszeniu do wspólnej zabawy.
Na początek piosenka na rozgrzewkę, bawimy się z naszymi wychowankami, następnie jest przejście do konkursu.
Konkurs pierwszy:
Taniec z sercem – chętnie dzieci (około 15 osób) ustawiamy w szerokim kręgu i wręczamy obojętnie, której osobie pluszowe serce. Wyjaśniamy zasady. Gdy muzyka gra, serce wędruje z rąk do rąk między dziećmi po kolei. Gdy muzyka milknie, ten kto ma serce, odpada z zabawy. Wygrywa ten kto na końcu zostaje bez pluszowego serca. Osoby, które przegrały otrzymują na pocieszenie lizaki serca, a zwycięzca – czekoladę lub dowolną niespodziankę/ według pomysłu prowadzących zabawę wychowawców.
Następnie, kolejne 2-3 piosenki podczas, których wszyscy się bawią,my też, robimy węża itp. I przechodzimy do kolejnego konkursu.
Konkurs drugi:
Najpiękniejszy taniec – szukamy pięć chętnych par wśród dzieci i trzech chętnych wychowawców/ pań opiekunek – do jury. Zabawa polega na tańcu do różnej muzyki, którą w trakcie zabawy szybko zmieniamy. Taniec trwa nie dłużej jak 3 minuty. Po zakończeniu turnieju jurorzy naradzają się i przyznają punkty od 1-3 poszczególnym parom. Wygrywa para, która zdobędzie najwięcej punktów. Zwycięzcy otrzymują nagrody główne, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.
Następnie, kolejne 2-3 piosenki podczas, których tańczymy wspólnie z dziećmi, mobilizujemy siedzących „pod ścianą”. I kolejna zabawa.
Konkurs trzeci:
„Mój jest ten kawałek podłogi” - wybieramy chętne osoby (5 osób) do przedstawienia swojego indywidualnego tańca. Możemy wcześniej umówić się z dziećmi do jakich piosenek będą tańczyły. Dzieci tańczą po kolei do wybranych, swoich ulubionych piosenek. Osoba, która zbierze najwięcej braw – wygrywa. Otrzymuje nagrodę główną, reszta uczestników nagrody pocieszenia.
Zakończenie:
Następnie, bawimy się dalej - zbliżając się do końca imprezy. Na koniec otwieramy pocztę walentynkową – możemy sami rozdawać walentynki, ale możemy zaangażować chętne dziecko, które przebierzemy za Amorka. Jeśli zgłosi się dziecko nieczytające, to wychowawca pomaga - czyta dla kogo walentynka, a Amorek podaje adresatowi.
Po rozdaniu walentynek, wszyscy tańczą do w rytmie ostatniego utworu. I rozchodzą się do swoich grup.
Pamiętajmy o sprzątaniu. Możemy zaangażować chętne dzieci do pomocy, oczywiście nagradzamy ich wysiłek małą słodkością/ pochwałą/ itp.
Ważne: najlepiej jak taką imprezę taneczną obsługuje trzech wychowawców, ponieważ jeden jest potrzebny przy muzyce, drugi przy zabawach na zmianę z trzecim wychowawcą. Koniecznie trzeba bawić się z dziećmi. Dobrze mieć sprzęt z mikrofonem.
Życzę udanej zabawy!

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.