X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44357
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęcia adaptacyjnego "Wesołe zabawy z misiem"

TEMAT: WESOŁE ZABAWY Z MISIEM.
CELE:
• wprowadzenie miłej i przyjaznej atmosfery,
• zachęcanie do wspólnej zabawy,
• poznanie różnych zabaw i piosenek przedszkolnych.
• eliminowanie napięć poprzez zabawy relaksacyjne,
• nawiązanie komunikacji niewerbalnej.
POMOC: miś- maskotka, nagrania piosenek i muzyki relaksacyjnej, wycięte żółte koła i promienie słońca, kartki, klej.
PRZEBIEG:
1. Powitanie przy piosence „Wesoło witamy”
2. Przedstawienie się rodziców i dzieci w kole.
3. Wprowadzenie: N.: O, ktoś tu ze mną dzisiaj do was przyszedł i bardzo chciałby opowiedzieć wam o swoich kolegach i koleżankach. Posłuchajcie.
4. Inscenizowanie sylwetami wiersza „Kocham misia” – 2x.
Są misie brązowe.
Są misie białe.
Są misie duże.
Są całkiem małe.
Są misie pluszowe.
Są też i szklane.
Ale wszystkie
Są bardzo kochane.

5. N.: Te misie są bardzo wesołe i lubią się bawić. Mają swoją ulubioną piosenkę i zapraszają was do zabawy.
6. Piosenka naśladowcza przy piosence „Jadą, jadą misie”.
7. N.: Wszystkie misie całą zimę spały. Wiecie co je obudziło? Wesołe, cieplutkie słoneczko. Słońce czasami chowa się za chmury, więc może zrobimy sobie swoje słoneczko, które zawsze będzie z nami. Zapraszam wszystkich do stolików, tam na was czeka to, co będzie nam potrzebne do zrobienia słoneczka. Poprosimy o pomoc rodziców. PRACA PRZY STOLIKACH.
8. N.: Misie spały w jaskiniach. To wy jesteście misiami, każdy niedźwiadek kładzie się i śpi, a gdy usłyszy cichy śpiew ptaków, budzi się, wstaje, przechodzi przez tunel i po kamieniach (PRZEJŚCIE PRZEZ KRÓTKI TOR PRZESZKÓD. ROZDANIE RODZICOM KOLOROWYCH MOTYLI Z KREPY).
9. N.: Niedźwiadki, które przeszły przez tunel i po kamieniach, bardzo się zmęczyły i muszą odpocząć na łące. Zaczęły nad nimi latać kolorowe motyle (MAMA SIADA OBOK LEŻĄCEGO DZIECKA I PORUSZA NAD NIM MOTYLEM WYKONANYM Z KREPY). N.: Motyl siada na brzuchu niedźwiadka, na jego głowie, na kolanie, na ręce.
10. N.: Skoro wszystkie misie już się obudziły, to znaczy, że jest prawdziwa wiosna. Jak będziecie wracać do domu, zobaczcie czy wiosnę już widać, rozejrzyjcie się dookoła, A słoneczko powieście nad swoim łóżkiem.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.