X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44261
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Podróż. Kodowanie na dywanie

Scenariusz zajęć dla dzieci 4-5 letnich
Temat: Kodowanie na dywanie „Podróż”
Prowadzenie: Ewa Soluch

Cel główny:
Zapoznanie dzieci z różnymi sposobami tworzenia kodu
Doskonalenie umiejętności określania kierunków
Cele operacyjne
Dzieci:
- określają kierunki „prawo”, „lewo”;
- wiedzą co oznaczają zasady gry;
- potrafią odczytać kod;
- dzielą wyrazy na sylaby;
- potrafią przekazać ustnie komunikat;
- potrafią współdziałać w zespole, stosować ustalone reguły;
- biorą udział we wspólnych zabawach;
- uważnie słuchają bajki matematycznej;
- integrują się z grupą;

Metody: słowne - rozmowa, polecenia, czynne – zadań stawianych do wykonania.
Formy pracy: grupowe, zespołowe, indywidualne.

Środki dydaktyczne: płyta CD WSiP , tamburyno, cztery gry „Kółko krzyżyk”, zestaw podróżnika, silikonowe kolorowe figurki, plansze , piankowe koła (kolory podstawowe), kostka do gry, plansze tematyczne i kostki dmuchane do ćwiczeń, plansza banerowa do gry w statki „Kodowanie na dywanie” kolorowe figury geometryczne, karty pracy, ołówki, kredki.

Przebieg zajęć:
1. Powitanie na dzień dobry „Plac zabaw” - dz. śpiewają i wykonują taniec aerobowy do piosenki.
2. Zabawa orientacyjna „Krzesła” – dz. siedzą przy stolikach. n. instruuje dz. jak mają się poruszać, każde przy swoim krześle ( prawa, lewa strona, za, przed, pod, nad).
3. Słuchanie opowiadania wg koncepcji n. „Podróż”. Zaprezentowanie dz. zestawu podróżnika. Wprowadzanie słów: lornetka, kompas, mapa, latarka. Dzielenie wyrazów na sylaby.
4. Zabawa ruchowa „Odkoduj obrazek” – wybrane dziecko rzuca kostką, ile oczek wypadnie taki ruch musi wykonać jaki jest na zakodowanej ilustracji.
5. Gry zespołowe „Kółko krzyżyk”.
6. Grupowa zabawa ruchowa „Na miejsca gotowi, start!” – n. rzuca trzema kostkami (z postaciami, z kolorami, z liczbami) każde dz. staje na krążku wybranego koloru, wykonuje odpowiedni ruch i tyle razy ile oczek wypadnie na kostce. .
7. Bajka matematyczna „Zamek z kwadratów”. Dz. układają wzór z kolorowych figur geometrycznych na planszy, na podstawie ustnej instrukcji n.
8. Zadania z karą pracy „Poszukiwacze skarbów” (kodowanie).
9. Relaks na dywanie przy muzyce poważnej Mozarta.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.