X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44188
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Walentynki. Zajęcia w grupie 3-latków

Temat dnia: Walentynki

Cele ogólne:
• wdrażanie do uważnego słuchania i rozmawiania na podany temat,
• zapoznanie się z ideą dnia Świętego Walentego,
• zachęcenie dzieci do okazywania uczuć innym osobom ( kolegom, koleżankom)

Cele operacyjne. Dziecko:
• uczestniczy w grupowych zabawach ruchowych,
• zna tradycje Walentynkowe oraz wie co to jest Walentynka,
• przeżywa radość zabawy z kolegami i koleżankami,
• umacnia więź koleżeństwa i przyjaźni oraz rozwija umiejętność okazywania uczuć,
• potrafi współpracować z rówieśnikami;

Metody nauczania:
Słowne, praktyczne ćwiczenia

Formy organizacyjne pracy: zbiorowa, indywidualna

Środki dydaktyczne: płyta CD, dekoracja sali, serca wycięte z gazety, walentynka i słodki poczęstunek dla każdego dziecka.

Przebieg zajęć

1.Zabawy dowolne dzieci w kącikach zainteresowań – porządkowanie miejsca zabawy po jej zakończeniu.

2.Zabawa na powitanie „Na dywanie zostaje...”.
Dzieci tańczą swobodnie w rytm muzyki. Gdy muzyka przestaje grać, nauczyciel wydaje komendy:
Na dywanie zostaje:
- jedna noga i dwie dłonie,
- dwa kolana,
- plecy, itd...

3.Pogadanka z dziećmi nt. zwyczaju walentynkowego, historii i tradycji obchodzenia ,,Dnia św. Walentego’’

Historia: Walentynki to święto zakochanych. Początki walentynek sięgają średniowiecza, a wywodzą się z Anglii. Jego patron, czyli św. Walenty, był biskupem rzymskim, który miał moc uzdrawiania chorych. Tak przynajmniej mówi legenda. Walentynki szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie lub niefortunnie zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć, ponieważ są nieśmiali i wstydzą się.

W Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy bez względu na to, ile ma lat. Walentynkowe wyznanie czyli laurki, liściki, kwiaty, drobne upominki nazywamy "Walentynką" można ukradkiem włożyć je do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą. W ten sposób okazujemy miłość, przyjaźń, serdeczność. Wręczamy je najczęściej osobą, których darzymy ciepłym uczuciem: przyjaciół, kolegów, znajomych.

Pamiętajcie! W tym dniu nie róbcie nikomu złośliwych żartów. Jest to dzień dobrych uczuć!

4. Wysłuchanie wiersza ,,Walentynki”.

W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości...
Mamy dzisiaj Walentynki
święto chłopca i dziewczynki.
Takich co to się kochają
no i sobie też ufają.
Nawet słoniki porcelanowe
kotki, żyrafy i misie pluszowe,
dziś wysyłają swe Walentynki...
by każdy wesołe miał minki.

5. Zabawa „Walentynkowy taniec połamaniec” – taniec na gazecie.
Dzieci dobierają się w pary. Każda para dostaje wycięte serce z gazety. Dzieci starają się tańczyć na gazecie bez wychodzenia na dywan.

6. Zabawa muzyczno-ruchowa „Mam chusteczkę”.
Mam chusteczkę haftowaną
Co ma cztery rogi
Kogo kocham, kogo lubię
Rzucę mu pod nogi
Tej nie kocham
Tej nie lubię
Tej nie pocałuję
A chusteczkę haftowaną Tobie podaruję

7. „Poczta Walentynowa”.
Nauczyciel mówi dzieciom, że w przedszkolu listonosz zostawił paczkę dla dzieci. Pyta, czy są ciekawe co jest w środku. Nauczyciel po otwarciu rozdaje walentynki oraz słodki poczęstunek dla każdego dziecka.

8. Podziękowanie za udział w zajęciach.
9. Zabawa przy muzyce dyskotekowej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.