X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 43878
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz warsztatów bożonarodzeniowych

Grupa wiekowa : 3, 4-latki
Cel ogólny:
• kształtowanie kompetencji społecznych.
• integracja rodziców i dzieci wraz z nauczycielami grupy,
• wspólne wykonywanie ozdób świątecznych.
Cele szczegółowe: (dziecko...)
• potrafi współpracować z innymi dziećmi i rodzicami,
• uczy się planować i organizować pracę z zachowaniem ładu i porządku,
• potrafi ozdobić gwiazdki wykorzystując różnorodne materiały,
• potrafi wykonać choinkę, serce, łańcuch wykorzystując różnorodne materiały .
Metody: czynna, oglądowa i aktywizująca
Formy: indywidualna, zbiorowa
Środki dydaktyczne: papier kolorowy, klej magic, klej w sztyfcie, gwiazdki, paski kolorowe, patyczki, pomponik, nożyczki, płyta Cd z muzyką i piosenkami, brokat, cekiny.

Przebieg

1. Powitanie rodziców- przywitanie przez nauczyciela grupy rodziców i dzieci.

W świątecznym nastroju,
Z uśmiechem radości.
Witamy w przedszkolu,
Przybyłych dziś gości.

2. Powitanie rymowanką- dzieci witają się z rodzicami

W ten świąteczny czas – klaszczą w ręce
witamy wszystkich was – kłaniają się
Jedną ręką pomachamy – machają
Jednym okiem pomrugamy – puszczają oczka
I sąsiada przywitamy – podają rękę sąsiadowi stojącemu z jednej i drugiej strony

3. Wiersz „Choineczki”- dzieci ilustrują ruchem treść wierszyka. Żródło: http://www.gralandia.pl/piosenka/5639-My-jestesmy-choineczki.html

My jesteśmy choineczki raz, dwa, trzy – wskazują na siebie i klaszczą 3 razy
Mamy na głowach dzwoneczki raz, dwa, trzy – robią z rąk daszek nad głową i klaszczą 3 razy
Wyrosłyśmy w gęstym lesie – ręce w górze i kołyszą się w prawą i lewą stronę
W którym echo głośno niesie – przykładają prawe, a potem lewe dłonie do uszu
Teraz w rączki zaklaszczemy – wykonują ruch zgodny z treścią
I nóżkami potupiemy
Wkoło się poobracamy
I rączkami pomachamy
Śnieżek pada, słonko świeci
Podskakują w górę dzieci
Już niedługo będą święta.

4. ,, Świeci gwiazdka”- taniec dzieci do piosenki. Ilustracja ruchowa piosenki z wykorzystaniem janczarów. Źródło:
https://www.youtube.com/watch?v=6UXoCl0gxEE

I. Świeci gwiazdka jedna, druga.
Główką kręci, oczkiem mruga.
Wszystkie gwiazdki zaświeciły.
Wszystkie razem zatańczyły.

II. Chodź gwiazdeczko, chodź gwiazdeczko
zabawimy się w kółeczko.
Chodź gwiazdeczko,
chodź gwiazdeczko
zabawimy się w kółeczko.

III. Krążą w kółko gwiazdki obie.
Czasem nóżką tupną sobie.
Czasem główką pokiwają.
I mrugają, wciąż mrugają.

5.,,Choinka wśród nas”- wniesienie choinki do sali przez nauczyciela.

6. Wykonanie ozdób na choinkę- wykonanie ozdób przez rodziców i dzieci.
choineczki- sklejanie patyczków, naklejanie kolorowych pomponików.
gwiazdeczki- ozdabianie cekinami, brokatem wyciętych gwiazdek.
łańcuch- wycinanie pasków, sklejnie.

7. ,,Już blisko kolęda”- zawieszenie ozdób na choinkę . Taniec wokół choinki w tle granej kolędy. Żródło:https://www.youtube.com/watch?v=mJc7Bo51vC0

Gdy w pokoju wyrośnie choinka,
Łańcuszkami, bombkami zaświeci.

Ref.:
To znaczy, że już Święta,
Że już blisko kolęda,
Że Mikołaj przyjedzie do dzieci.
Hej kolęda, kolęda.

Gdy opłatek już leży na stole
Pierwsza gwiazdka zabłyśnie na niebie.

To znaczy, że już Święta,
Że już blisko kolęda,
Że Mikołaj przyjedzie do Ciebie.
Hej kolęda, kolęda.

Gdy upieką się słodkie makowce
I głos dzwonka z daleka zawoła.

To znaczy, że już Święta,
Że już blisko kolęda,
I za drzwiami już stoi Mikołaj.
Hej kolęda, kolęda

8. Słodki poczęstunek-ciasteczka – przy słuchaniu kolęd (możliwość śpiewania).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.