X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 4338
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Marcowe kaprysy - scenariusz zajęć w grupie 6 - latków

Temat: „Marcowe kaprysy” - zapoznanie dzieci z przysłowiem „W marcu jak w garncu” zainspirowane treścią piosenki „Marzec”. Rozwiązywanie krzyżówek i plątaninek literowych. Doskonalenie umiejętności czytania.

Cele ogólne:
-zapoznanie z przysłowiem „W marcu jak w garncu”
-doskonalenie umiejętności czytania

Cele operacyjne:
-potrafi wyjaśnić znaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu”
-potrafi wymienić oznaki wiosny
-odczytuje sylaby i wyrazy
-rozwiązuje krzyżówki, plątaninki literowe
-dopasowuje wyraz do obrazka

Formy pracy:
-jednostkowa
-grupowa
-zbiorowa

Metody:
-czynna
-oglądowa
-słowna

Środki dydaktyczne: piosenka „Marzec”, płyta, magnetofon, plątaninki literowe, krzyżówki, kolorowe kółka z sylabami, obrazki, wyrazy do czytania.
Przebieg zajęć.

1.N: Aby dowiedzieć się kto nas dzisiaj zaprosi do zabawy zapraszam do rozwiązania krzyżówki.
(Dzieci rozwiązują przygotowaną krzyżówkę)

2.Rozmowa na temat:
- Kiedy zaczyna się wiosna?
- Jak nazywają się pozostałe pory roku?
- Jak nazywają się miesiące?

3.N: Obrazek przedstawia oznaki wiosny. Każdy z was wylosuje kartkę z wyrazem odczyta go i powie, czy pasuje on właśnie do tej pory roku.

4.Wysłuchanie piosenki pt. „Marzec”.

5.Pytania do treści piosenki:
- dlaczego wybrałam taką piosenkę?
- o czym była piosenka?
- jaka pogoda jest w marcu?

6.N: Każdy z was otrzyma kartkę z plątaninką literową Po wpisaniu liter we właściwe miejsce otrzymamy hasło, którym jest przysłowie związane z marcem. („W marcu jak w garncu”.)

7.Praca z obrazkiem – różne rodzaje pogody. Wyjaśnienie znaczenia przysłowia „W marcu jak w garncu”.

8.Zabawa ruchowa „Wiatr psotnik”.
Dzieci otrzymują kolorowe kółka z sylabami. Poruszają się w rytm muzyki. Gdy muzyka milknie tworzą grupy według kolorów kółek i z sylab układają wyrazy.

9.N: Każdy z was otrzyma kartę pracy. Należy dopasować wyraz do obrazka i zaznaczoną literę wpisać we właściwe miejsce. (Praca z przygotowanymi kartami)

10.Dzieci wymieniają oznaki wiosny i rozwiązują krzyżówki, których rozwiązaniem są zwiastuny wiosny.

11.Piosenka „Wiosna”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.