X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 43317
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kodowanie. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć dla dzieci 5 letnich

Temat: „Choinka zielona”
Grupa: 5 latki

Cele ogólne:
-rozwijanie mowy i myślenia
-wdrażanie do uważnego słuchania tekstu
-rozwijanie logicznego myślenia
- rozwijanie umiejętności cyfrowych i matematycznych
- upowszechnianie kodowania

Cele operacyjne: dziecko
-słucha opowiadania
-potrafi odtworzyć wzór choinki
-rozwija ogólną sprawność ruchową
-opisuje wygląd choinki
-odpowiada na pytania stawiane przez nauczyciela
- przelicza w zakresie 10

Środki dydaktyczne
-opowiadanie F. Kobryńczuka „Wyprawa po choinkę” , żywe gałązki drzew iglastych, ilustracje choinek z bombkami , ilustracje choinek z cyframi od 1 do 10, karta z obrazkiem renifera i słodyczy, mata do kodowania, kubeczki kolorowe, karty do pracy z kubeczkami.

Formy:
-praca z całą grupą , praca w zespołach.

PRZEBIEG:
1.Powitanie.
W ten świąteczny czas,
witam wszystkich was.
Jedną ręką pomachamy
i sąsiada przywitamy.
2.Wprowadzenie do tematu zajęć - rozwiązanie zagadki „Choinka”
Przyszła do nas z lasu
Teraz jest zielona,
Lecz gdy przyjdą święta,
Będzie wystrojona.
3.Opowieść ruchowa „Wyprawa po choinkę” -
Wybieramy się do lasu po choinkę - marsz z wysoko uniesionymi kolanami. Jesteśmy już w lesie. Musimy teraz zachowywać się cicho. Mieszkańcy lasu nie lubią hałasu. - dzieci zatrzymują się i przykładają palec do ust. Rozejrzyjmy się za choinką! - dzieci rozglądają się, przykładają rękę do czoła, naśladują patrzenie przez lornetkę - Popatrzcie! Tam widzę choinkę. Podbiegnijmy do niej - dzieci naśladują bieg w miejscu . Zabierzemy choinkę do przedszkola - marsz z wysoko uniesionymi kolanami .
4.Głodny renifer – przeliczanie słodyczy podczas karmienia renifera ciasteczkami -( pomoce wycięte z papieru i zalaminowane)
5.Zabawa ruchowa – Łańcuch przyjaźni.
6.Choinki – praca w grupach. Nauczyciel dzieli dzieci na trzy zespoły, każda grupa wykonuje zadania:
I gr – choinkę na tablicy multimedialnej,
II gr – choinkę na macie, I
II gr – karty matematyczne ( przeliczanie bombek na choince następnie wskazanie liczby odpowiadającej ilości tych bombek).
7.Choinka z kolorowych kubeczków – układanie choinki z kubków.
8.Kodowanie kubeczków – nauczyciel przedstawia dzieciom wzór na ilustracji następnie prosi o jego odwzorowanie.
9.Zakończenie zajęcia – „Gwiazdeczka”- posyłam „Gwiazdeczkę” w krąg, niech wróci ona do mych rąk (dzieci ustawione w kole, po kolei ściskają sobie rączkę).
„Gwiazdeczka” wróciła do mych rąk, więc życzę Wam Wesołych Świąt”.
10.Ewaluacja zajęć: Rozmowa z dziećmi na temat zajęć, co się dzieciom podobało, a co nie. Jeśli zajęcia się podobały dzieci naklejają na choince uśmiechniętą buźką, a jeśli nie to wybierają smutne minki.
11.Podziękowanie dzieciom za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.