X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 43277
Przesłano:
Dział: Języki obce

Parts of my body

KONSPEKT ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Grupa: 5-6 latki
Liczba dzieci: 25
Czas trwania zajęć: 30 minut
Temat zajęć: Parts of my body.
Cel główny: Aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Cele operacyjne, dziecko:
-potrafi powiedzieć rymowankę na powitanie i pożegnanie w języku angielskim i wykonać czynności w niej zawarte,
-z uwagą słucha historyjki czytanej przez nauczyciela i rozumie jej treść,
-rozumie i prawidłowo wykonuje polecenia,
-poprawnie wskazuje i nazywa podstawowe części twarzy i ciała,
-prawidło wykonuje czynności wymienione w piosence,
-uczestniczy w zabawie ruchowej,
-utrwala znajomość nazw części ciała i twarzy,

Język bierny:
move your body just like me;
let’s listen to a story;
let’s make a circle
what’s that ?
show me your....
shake your head with me
clap your hands with me
blink your eyes with me
flap your ears with me
wiggle with me
pat with me
stamp with me
shake your head with me

Język czynny:
a leg
a tummy
a head
ears
eyes
an arm
a nose

Metody:
• Metoda naturalna
• Metoda reagowania całym ciałem (Total Physic Responses)

Formy pracy:
• zbiorowa,
• indywidualna.

Pomoce dydaktyczne: magiczna torba z motywem Wielkiej Brytanii, książeczka „Hello everyone” P. Brożek, I. Grabowskiej, E. Śliwa, piosenka: „Touch your head”- Maple Learning, fleshcards z częściami ciała, piosenka „My body” Sing along all year long autorstwa Katarzyny Niemiec, kostka z okienkami.
Przebieg zajęć:
1.”It’s time to say hello”. Powitanie dzieci rymowanką:
Hello children- nauczyciel wita się z dziećmi.
hello teacher- dzieci odpowiadają na powitanie.
it’s time to say hello –nauczyciel kontynuuje rymowankę machając do dzieci ręką.
clap your hands with me: one, two, three, four five- 5 razy klaszczą w ręce
now it’s time for English fun !- wskazują na (zegarek) nadgarstek, na hasło „fun” podnoszą obie ręce do góry.

2.„Magic bag”. Children please sit down comfortably on the carpet, and let’s try to say with me our rhyme.
English bag,
English bag
what’s inside,
English bag,
English bag
let’s find out.
(Wskazane przez nauczyciela dziecko otwiera torbę i wyciąga książeczkę znajdującą się w środku.
Today, I have a book about your best friends Polly and Holly.
Let’s listen to a story.

Let’s try to answer on my questions:
-What did Polly and Holly see behind the the tree?
-What did Polly and Holly see up the tree?
-What’s that? (nauczyciel na plakacie wskazuje poszczególne części ciała)

3.”Touch your head”. Children let’s play! Listen to me and move your bodies just like me! (Nauczyciel recytuje rymowankę a dzieci poruszają tylko tymi częściami ciała, które są w niej wymienione. Rymowankę powtarzamy 3 krotnie przyśpieszając tempo jej mówienia).
Touch you head
Touch your nose
Clap your hands
Touch your toes
Sit down, stand up, everybody turn round
Put your hands up and put your hands down.
And now let’s go faster

4. “Dancing body”. You can dance and move around the room but when the music stops, listen which parts of your body can dance. Let’s start, everybody dancing/ stop now dancing only our head. (Przedszkolaki poruszają się po sali w rytm dowolnej muzyki, prowadzący zatrzymuje muzykę i wskazuje, jaka część ciała tańczy).
5. “ Body song”. Let’s learn a new song, sing with me, first show me your finger, let’s count with me from one to three and them shake your head. clap your hands ect.
1. One, two, one, two three
Shake, shake, shake your head with me / x2
2. One, two, one, two three
Clap, clap, clap your hands with me /x2
3. One, two, one, two three
Blink, blink, blink your eyes with me /x2
4. One, two, one, two three
Flap, flap, flap your ears with me /x2
5. One, two, one, two three
Wiggle, wiggle, wiggle with me / x2
6. One, two, one, two three
Pat, pat, pat with me / x2
7. One, two, one, two three
Stamp, stamp, stamp with me / x2
8. One, two, one, two three
Shake, shake, shake your head with me / x2
6. “Revsion”. Look, here are the pictures of different parts of body. This is head / nose / eyes/ ect. Zosia, throw the dice, please. This is a nose. Let’s repeat three times the parts of body names /as loud as a lion/ like a robot ect. (Do tej zabawy niezbędna jest kostka, na której ściankach znajdują się części ciała. Wskazane przez nauczyciela dziecko rzuca kostką
w zależności, jaka cześć ciała wypadnie dzieci powtarzają poznane na zajęciach słówka
w różny formach zaproponowanych przez nauczyciela.

7. “Goodbye rhyme”. Put your hands together, make a circle and say with me our good bye rhyme:
Goodbye children- nauczyciel żegna się z dziećmi
goodbye teacher- dzieci odpowiadają nauczycielowi
its time to say goodbye - nauczyciel kontynuuje rymowankę machając do dzieci ręką
clap your hands with me five, four, three, two, one -5 razy klaszczą w ręce
see you next time!. – dzieci machają na pożegnanie.

Autor: Marzena Kołodziej, Krzeczów

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.