X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 42702
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

Rozpoznawanie emocji. Konspekt zajęć rewalidacyjnych

Konspekt zajęć rewalidacyjnych
Data: ..............................
Prowadzący: ..............................
Uczeń: ............. ..........kl. ......................

Temat zajęć: Rozpoznawanie emocji.
Cele rewalidacyjne:
•kształtowanie empatii oraz umiejętności rozpoznawania i nazywania uczuć własnych i innych ludzi,
•rozwijanie umiejętności werbalnego i pozawerbalnego wyrażania uczuć.

Metody: słowna, praktycznego działania.
Forma: praca indywidualna

Pomoce dydaktyczne:
obrazki przedstawiające: Radość, Smutek i Złość, zdziwienie , kostka sześcienna z narysowanymi „buźkami”, załącznik wiersz D.Gellner pt. „Zły humorek”, karteczki z niedokończonymi zdaniami, symbole – „buźki”, książka A. Jarosz pt. „Wcześniej, teraz, później”, gra terapeutyczna –„Góra uczuć”.

Przebieg zajęć:

1.Wprowadzenie do tematu:
„ Rozpoznawanie emocji”.

Zabawa -„zaczarowana kostka”. Rozwijanie komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Uczeń rozpoznaje emocje występujące na obrazku. Nazywa je i przedstawia w sposób werbalny. Następnie rzuca kostką"Emocji" i wyraża za pomocą mimiki nastrój przedstawiony na kostce. Obrazki z uczuciami.

2.Dokańczanie zdań – co czujemy w tej sytuacji Rozwijanie własnych przeżyć i uczuć Nauczyciel podaje uczniowi trzy niedokończone zdania i prosi o odpowiednie zakończenie. Co czujemy w tej sytuacji np. „Gdy ktoś mnie popycha...”itd.

3.Inscenizacja wiersza D.Geller „Zły humorek”.
Prowadząca czyta głośno wiersz D.Geller. Następnie uczeń dobiera symbole wyrażające emocje – „buźki” odpowiednio do prezentowanych fragmentów wiersza. Rozmowa na temat wiersza.
Załącznik – wiersz

4.Pantomima – przedstawianie scenki wyrażającej uczucia. Doskonalenie werbalnego przedstawiania uczuć.

Rozwijanie myślenia przyczynowo – skutkowego. Nauczyciel pokazuje uczniowi scenki, wydarzenia przedstawione w książce. Uczeń razem z prowadzącą wybiera obrazek i odgrywają scenkę.

5.Zakończenie i podsumowanie zajęć.

Gra terapeutyczna – „Góra uczuć”
Cel: Umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć.
Nauczyciel wyjaśnia uczniowi zasady gry.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.