X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 42610
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dbajmy o zęby. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć w grupie 6- latków 21.11.2019r.

Temat globalny: „ Moje zdrowie i bezpieczeństwo”

Temat dnia: „ Dbajmy o zęby”

Cele ogólne:
• Kształtowanie u dzieci podstawy promującej zdrowy i racjonalny tryb życia
• Kształtowanie umiejętności wypowiadania się na temat wysłuchanych treści.
• Zapoznanie z treścią zagadek.
• Kształtowanie umiejętności logicznego myślenia i samodzielnego wypowiadania się.
• Doskonalenie umiejętności i dokładnego mycia zębów i dbałość o higienę osobistą.

Cele operacyjne:
Dziecko:
• Swobodnie wypowiada się na temat usłyszanego wiersza
• Wie kim jest dentysta i higienistka stomatologiczna
• Wie jak prawidłowo czyścić zęby i dbać o nie
• Rozumie, że spożywanie owoców i warzyw to źródło
witamin
• Wie jak szanować i dbać o swoje zdrowie
• Dzieli wyrazy związane z tematem na głoski
• Rozwiązuje zagadki słowne
• Czyta wyrazy związane z tematem
• Zgodnie współpracuje w grupie

Metody pracy:

• Słowna
• Twórcza
• Zadaniowa
• oglądowa
• Samodzielnych doświadczeń

Formy pracy:

• Indywidualna
• Zbiorowa

Środki dydaktyczne: Płyta z nagraniem piosenki pt.”Szczotka,pasta,kubek”,owoce warzywa,słodycze,tamburyno,przybory do codziennej pielęgnacji zębów (szczoteczka,pasta,kubek),ilustracje „Chorych zębów”, „Zdrowych zębów”

Przebieg zajęć:

1. Przywitanie się z dziećmi piosenką Fasolki pt.” Szczotka pasta, kubek”
2. Wprowadzenie do tematu zajęć wysłuchanie wiersza pt.”Chory ząb” J. Bechlerowej.
3. Omówienie treści wiersza
Kto to jest dentysta?
Kto to jest higienistka stomatologiczna?
4. Przywitanie gościa. Panią Martę higienistkę stomatologiczną.
5. Pani Marta opowie o swojej pracy, jak prawidłowo myć zęby i dbać o nie.
6. Burza mózgów Co to znaczy być zdrowym?
Co należy robić, aby mieć zdrowe zęby ?
Jak wy dbacie o swoje zęby?
Ilustracje ze zdrowym i chorym zębem. Co należy jeść.
Jak prawidłowo szczotkować zęby
7.Rozwiązywanie zagadek
8.Aktywność plastyczna
Ozdabianie kubeczków do mycia zębów.

ZAŁĄCZNIK NR1

Wiersz J. Bechlerowej pt.”Chory ząb”

Ledwie wrócił Grześ z przedszkola, ząb okropnie go rozbolał. Ząbek bolał, płakał Grześ i kolacji nie chciał jeść. Więc orzekli wszyscy zgodnie, że Grześ pójdzie do przychodni. W poczekalni jasnej, dużej czas nikomu się nie duży. Chcesz –obrazki tu oglądaj. Chcesz- masz misia i wielbłąda. A dentystka uśmiechnięta grzecznie mówi do pacjenta: chodz tu bliżej, Grzesiu siadaj zaraz chory ząbek zbadam.

ZAŁĄCZNIK NR 2

Zagadki

1. Schowała się w tubie, używać ją lubię, a mała szczoteczka chętnie się z nią spotka ( pasta do zębów)
2. Rozpuszczam się w wodzie, ubywa mnie co dzień. Kto o czystość dba , ten dobrze mnie zna.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.