X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 42576
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Skąd się bierze mleko. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć w grupie 6- latków 18.10.2019r.

Temat globalny: „Co z czego otrzymujemy”

Temat dnia: „ Skąd się bierze mleko”

Cele ogólne:
• Uzmysłowienie dzieciom wartości płynących z picia mleka oraz spożywania produktów mlecznych
• Doskonalenie umiejętności globalnego czytania
• Doskonalenie liczenia

Cele operacyjne:
Dziecko:

• Wie, skąd pochodzi mleko
• Słucha opowiadania i omawia jego teść
• Wie jakie produkty powstają z mleka
• Używa określenia” nabiał”
• Wie jakie składniki odżywcze znajdują się w mleku
• Wie jak szanować i dbać o swoje zdrowie
• Dzieli wyrazy związane z tematem na głoski
• Rozwiązuje zagadki słowne
• Czyta wyrazy związane z tematem
• Zgodnie współpracuje w grupie

Metody pracy:

• Słowna
• Twórcza
• Zadaniowa
• Samodzielnych doświadczeń

Formy pracy:

• Indywidualna
• Zbiorowa

Środki dydaktyczne: produkty mleczne, tamburyno ,farby komputer.

Przebieg zajęć:

1. Zabawa ruchowa na powitanie „Muzykalne krowy”
Dzieci zamieniają się w krowy na łące przy szybkim tempie krowy biegają po łące wesoło , a przy wolnym stają się wolniejsze.
2.Wprowadzenie do tematu zajęć zagadką słowną (załącznik 1).
3.Wysłuchanie wiersza Anny Mikciuk pt; „Pije mleko” Omówienie wiersza i informacje z niego płynące.
4.Pokazanie filmiku skąd się bierze mleko.
5.Rozwiązywanie zagadek słownych(załącznik 2)
6.Zabawa dydaktyczna „W sklepie z nabiałem ”do wiersza
B. Forma pt” Przetwory z mleka”
Dzieci chodzą z koszykiem po sali i wkładają produkty mleczne zgodnie z treścią usłyszanego wiersza.
Przeliczanie ile jest produktów w koszyku.
7.”Co tak smakuje, pachnie, wygląda” Degustacja dzieci zamykają oczy próbują za pomocą zmysłów smaku ,węchu rozpoznają produkty mleczne np. :ser biały ,ser żółty, serek smakowy, jogurt naturalny ,masło, piją mleko, maślankę. Czytanie napisów globalnych.

8.Praca plastyczna
Malowanie farbami na dużym formacie krowy.
9.Ewaluacja
• Omówienie prac

ZAŁĄCZNIK NR1

To biały napój ,smaczny, bardzo zdrowy. Dostajemy go w prezencie od łaciatej krowy.

ZAŁĄCZNIK NR 2

Kopytka rogi, bródka, mała i żeby jeszcze tak nie skakała najpierw na drzewo, potem do woza już wiem na pewno to zwykła (koza0

Tłustego mleka da nam na serek i ciepłej wełny da na sweterek .(owca)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.