X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 42534
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Inscenizacja wiersza J. Brzechwy pt. "Na straganie". Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców

Temat dnia: Inscenizacja wiersza J. Brzechwy pt. „ Na straganie”

Cele główne:
- poznawanie języka literackiego, poszerzanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni, mowy, myślenia, uczuć, kształtowanie postawy i rozumienia wartości uniwersalnych.
- swobodne improwizowanie słownie i ruchowo utworu literackiego.
- ukazanie piękna literatury dla dzieci i właściwego jej odbioru.
- dostrzeganie humoru zawartego w wierszu.
Cele operacyjne:
- wdraża się do właściwego odbioru utworu literackiego .
- poznaje popularne warzywa, oraz te mniej znane.
-potrafi sprawnie ułożyć puzzle i estetycznie przykleić powstały obrazek.
Formy pracy: praca z całą grupą, indywidualna.
Metody: czynna, słowna, oglądowa.
Środki dydaktyczne: wiersz J. Brzechwy „ Na straganie” – inscenizacja, naturalne warzywa, puzzle z warzywami, kolorowe szablony; ogórka, pomidora, cebuli, marchewki, puzzle warzyw, klej, karton.

Przebieg zajęć:

1. Inscenizacja wiersza J. Brzechwy pt. „ Na straganie” – w wykonaniu dzieci.
2. Po inscenizacji omawianie z dziećmi jego treści.
- pytania kierowane do dzieci zadawane przez nauczyciela.
- jaki był tytuł wiersza?
- o czym był wiersz?
- czy pamiętacie jakie warzywa występowały warzywa w wierszu?
- a jaka była cebula? (wszyscy od niej stronili, bo przy niej płakali)
- a jaki był buraczek? ( czerwony)
- czy pamiętacie fragment wiersza, który powtarzał się kilka razy? ( a to feler westchnął seler)
- co stało się na końcu z warzywami?
3. Podziękowanie za piękne przedstawienie zaproszenie do dalszej pracy.
- „ Czarodziejski worek” – zagadki dotykowe. Dzieci za pomocą dotyku maja za zadanie odgadnąć co to za warzywo.
4. Zabawa ruchowa – „ sałatka warzywna” – dzieci dostają emblematy z warzywami (ogórek, pomidor, cebule, marchewka) ,nauczyciel wymienia warzywa, dzieci zamieniają się miejscami, na hasło „ sałatka warzywna” wszystkie dzieci zamieniają się miejscami.
5. Zagadki smakowe – rozpoznawanie warzyw za pomocą zmysłu smaku.
- na talerza leżą poszczególne warzywa ( pomidor, ogórek, marchewka itp.) dzieci za pomocą zmysłu smaku próbują odgadnąć jakie to warzywo.
6. Praca przy stolikach – dzieci mają za zadanie ułożyć obrazek w całość pocięty na cztery części i przykleić go na karton.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.