X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 42339
Przesłano:
Dział: Języki obce

Liczebniki 11-20. Konspekt lekcji języka angielskiego, kl. II

Konspekt lekcji języka angielskiego dla klasy drugiej

Czas realizacji 45 min.
Temat lekcji: Liczebniki 11-20.

Cel główny:
Rozpoznawanie i stosowanie liczb 11-20

Cele operacyjne:
• Dopasowywanie słów i liczb.
• Pisanie słowami liczb 11-20.
• Powtórzenie kolorów.
Cel wychowawczy:
-Współpraca z rówieśnikami podczas pracy w grupie.
-Rozwijanie umiejętności samodzielnego uczenia się.

Metody:
Gry i zabawy językowe.

Pomoce dydaktyczne:
Podręcznik Treetops II.
Karty obrazkowe.
Karty wyrazowe.
CD do podręcznika.

Forma pracy:

- Indywidualne lub chóralne powtarzania słownictwa.
- Praca indywidualna i w parach.

Przebieg lekcji

1. Rozpoczęcie. Angielskie powitanie z dziećmi.
2. Rozgrzewka językowa (warming up) What colour is it? Przypomnienie kolorów.
3. Zapoznanie z tematem lekcji.
4. Wprowadzenie nowego słownictwa:
a) Nauczyciel zawiesza na tablicy karty obrazkowe ( liczebniki od 11 do 20) i głośno powtarza liczby, następnie pod liczebnikami umieszcza karty wyrazowe i głośno powtarza liczebniki. Nauczyciel prosi o otworzenie podręcznika na str. 15.
b) Ćwiczenie 1str.15. Słuchaj, pokaż i powtórz – wprowadzenie liczebników. Uczniowie słuchają nagrania i pokazują odpowiednie liczebniki w podręczniku.
c) Ćwiczenie 2 str. 15. Napisz numery na drzwiach. W podręczniku ilustracje kolorowych domów. Uczniowie muszą ponumerować wszystkie domki (od 11 do 20). W zeszytach rysują kolorowe kropki ( kolory takie jak w podręczniku) i obok kolorowej kropki odpowiedni liczebnik. Następnie nauczyciel sprawdza jak uczniowie wykonali zadanie, zadając pytanie: What number is the black door? Jaki numer ma czarny dom? Nauczyciel pyta uczniów dotąd, aż uczniowie powiedzą wszystkie liczby.
d) Praca w parach. Uczniowie na przemian zadają sobie pytania o numer drzwi.

5. Praca nad nowym materiałem językowym.

Gra: Na tablicy wiszą karty obrazkowe i wyrazowe. Nauczyciel prosi jednego ucznia o zamknięcie oczu. W tym czasie inny uczeń zamienia napisy. Należy uporządkować napisy zgodnie z prawdą.

6. Praca z zeszytem ćwiczeń.
Uczniowie Pisza w zeszytach ćwiczeń liczby cyframi i słownie. Następnie rysują ścieżkę łącząca liczby 11-20.

Zakończenie lekcji.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.