X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 4200
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zajęcia matematyczne dla dzieci 3- i 4- letnich

Temat zajęcia: Mały i duży samochód - zajęcie matematyczne dla dzieci 3-letnich

Cele: Kształtowanie umiejętności segregowania przedmiotów według jednej cechy - wielkości przedmiotu. Utrwalanie nazw kolorów podstawowych, a w szczególności rozróżniania koloru zielonego i czerwonego. Utrwalanie znajomości zasad i zastosowania się do reguły : Zielone światło - idź, czerwone światło - stój. Doskonalenie zmysłu dotyku. Utrwalanie umiejętności przeliczania przedmiotów.

Pomoce: małe samochodziki, duże samochody,, garaż dla małych samochodów, garaż dla dużych aut, worki na kapcie, szarfy, kolorowe pudełko, kolorowe kółka ( w 3 kolorach: żółty, czerwony, zielony), obręcze, sygnalizator świetlny.

PRZEBIEG ZAJĘCIA

1. Przywitanie się z dziećmi iskierką przyjaźni.
2. Zaczarowany worek - próby odgadywania przedmiotów dotykiem ( samochody).
3. Odczytanie listu przyniesionego przez panią woźną ( w liście jest mowa o ukrytej w sali skrzyni z niespodzianką)
4. Szukanie skrzyni, a następnie rozmowa z dziećmi na temat ukrytych w niej przedmiotów - nazywanie ( ukryte są samochody małe i duże , szarfy, kółka, obręcze )
5. Rozmowa z dziećmi na temat samochodów. Nakierowanie toku myślenia dzieci na wyodrębnienie cechy różniącej samochody. Próby uporządkowania samochodów - wykorzystanie parkingów.
6. Zabawa ruchowa "Samochody" - reagowanie na sygnał wzrokowy - zmiana światła.
7. Przeliczanie samochodów w trakcie zjeżdżania z parkingów
8. kolorowanka - Samochód duży i mały - kolorowanie obrazka według podanej instrukcji :"Pokoloruj duży samochód na kolor czerwony, a mały samochód na kolor zielony."
9. Podziękowanie dzieciom za zajęcie.

-----------------------------------------------

Temat zajęcia: Spiżarnia wiewiórki Basi - zajęcie matematyczne dla dzieci 3 -, 4- letnich

Cele: Utrwalanie wiadomości na temat wiewiórki: tryb życia, pożywienie, wygląd. Przeliczanie elementów danego zbioru.Rozwijanie umiejętności wypowiadania się. Zwracanie uwagi dzieci na prawidłowe trzymanie kredki podczas rysowania.

pomoce: pacynka wiewiórka, orzechy włoskie, szablony wiewiórek, koło hula-hop, patyczki do szaszłyków, włóczka, kredki lub farby, szarfy lub koła.

PRZEBIEG ZAJĘCIA
1. Przywitanie się piosenką "Wszyscy są witam was..."
2. Odgadnięcie zagadki, której rozwiązaniem jest "wiewiórka" i odsłonięcie obrazka przedstawiającego zwierzątko.
3. Wypowiadanie sie dzieci na temat wyglądu wiewiórki, kierowane pytaniami nauczycielki.
4. Pojawienie się gościa( Przybycie pacynki). Przywitanie się dzieci z wiewiórką - uścisk łapki z każdym dzieckiem .
5. Porównywanie wyglądu pacynki z obrazkiem.
6. Zabawa ruchowa "Wyprawa do lasu" w formie opowieści ruchowej
7. Rozpakowanie paczki przyniesionej przez wiewiórkę Basię - podanie nazwy przyniesionych rzeczy ( orzechy, szarfy, kółka ).
8. Wykonywanie poleceń wiewiórki Basi. Wkładanie do kółek - dziupli odpowiedniej ilości orzechów.
9. Praca plastyczna - kolorowanie sylwetki (szablonu) wiewiórki. Wyklejanie ogona pociętą włóczką.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.