X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41762
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Nauka piosenki "Popatrzcie na jamniczka" . Scenariusz zajęć muzycznych dla sześciolatków

Scenariusz zajęć z edukacji muzycznej dla sześciolatków

Krąg tematyczny :Nasze czworonogi.

Temat: Nauka piosenki „Popatrzcie na jamniczka”

OBSZARY PP:

-Fizyczny: I.5, I.9
-Emocjonalny: II.11
-Społeczny: III. 5, 8
-Poznawczy: IV.7

CELE

WYCHOWAWCZE:
kształcenie umiejętności współdziałania w małym zespole poprzez wspólną grę na instrumentach

DYDAKTYCZNE
dziecko kształtuje umiejętność wypowiadania się pełnymi zdaniami
dziecko potrafi odtwarzyć rytm piosenki przy pomocy klocków i instrumentów
dziecko potrafi zaśpiewać piosenkę
poznanie nowej techniki plastycznej - wyklejanie kuleczkami bibuły konturu

PSYCHOMOTORYCZNE
rozwijanie ekspresji cielesnej (duża motoryka)
zwijanie kuleczek i wyklejanie nimi konturu. (mała motoryka)

Środki dydaktyczne: płyta CD, instrumenty muzyczne(grzechotki, trójkąty, bębenki, tamburyno), drewniane klocki, kolorowanka z jamnikiem, brązowa i czarna bibuła, ilustracja przedstawiająca psa rasy jamnik.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. Muzyczne powitanie – wykonanie powitanki: Wszyscy są, witam Was, na zabawę już czas. Jestem ja, jesteś ty. Raz, dwa, trzy.
2. Zapoznanie z piosenką „Popatrzcie na jamniczka”- :
wysłuchanie piosenki śpiewanej przez nauczyciela z akompaniamentem gitary
omówienie tekstu piosenki: O czym opowiada? Jaki jest jamniczek? Co to znaczy „zrobił dwie kałuże”?
Zabawa ruchowa do piosenki: marsz po kole, dwa pierwsze wersy: wyklaskiwanie rytmu ósemek, na pauzę tupnięcie; trzeci i czwarty wers podskoki po kole; podczas refrenu: 3 klaśnięcia w dłonie, 3 klaśnięcia w uda, obrót i 3 tupnięcia – wszystko x2
grupa śpiewa piosenkę z podziałem: dzieci refren, nauczyciel zwrotki.
3. Wyklaskiwanie zwrotki piosenki, liczenie po ilu ósemkach następuje przerwa (pauza), to samo z refrenem.
Układanie rytmu przy użyciu drewnianych klocków: ósemki małe klocki-prostokąciki, półnuty większe klocki- kwadratowe, uwzględnianie przerw w muzyce- pauz.
Śpiewanie zapisanego rytmu: ti, ti, ti, ti-ósemki, ta, ta- półnuty
4. Rozdanie instrumentów perkusyjnych. Podział dzieci na cztery grupy. Dwie grupy akompaniują do zwrotek, dwie do refrenu np. po dwa wersy piosenki.
5. „Pieski na spacer – pieski do domu” zabawa ruchowa na czworakach. Pieski spacerują po parku (po całym dywanie). Na wołanie nauczyciela „Pieski do domu!” Jak najszybciej przybiegają na wcześniej ustalone miejsce.
6. Praca plastyczna: Nauczyciel prezentuje ilustrację przedstawiającą pieska rasy jamnik. Omawia charakterystyczne cechy. Rozdaje dzieciom kartki z wydrukowanym jamniczkiem, brązową i czarną bibułę, kleje. Tłumaczy, że z bibuły należy utworzyć kuleczki i tymi kuleczkami wypełnić obrys pieska.
7. Stworzenie wystawy prac dzieci, wspólne śpiewanie piosenki z akompaniamentem gitary.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.