X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41504
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Złotowłosa i trzy niedźwiadki - teatrzyk Kamishibai na podstawie utworu R. Southey'a

Cel główny:
- kształcenie umiejętności uważnego słuchania utworów literatury dziecięcej
- wzbudzanie zainteresowania pięknem literatury dziecięcej
- ćwiczenie pamięci mechanicznej i logicznego myślenia
- zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu

Cele szczegółowe:
doskonalenie sprawności manualnej
wyrabianie poczucia rytmu i gracji
rozwijanie umiejętności skupiania uwagi na słuchanym tekście
doskonalenie myślenia przyczynowo- skutkowego
doskonalenie umiejętności współpracy z rówieśnikami
rozwijanie wyobraźni i kreatywności

Pomoce:
- teatrzyk Kamishibai, obrazki przedstawiające bajkę, dzwonek, płyta CD, kartki, kredki ołówkowe, sylwety postaci i scenografia z bajki (format A3)

Metody:
- słowna: opowiadanie odtwórcze dzieci na podstawie serii obrazków, słuchanie bajki
- czynna: zadań stawianych dzieciom do wykonania
- oglądowa: oglądanie ilustracji

Formy: grupowa, zespołowa

Przebieg zajęcia:

I. WSTĘP
1) „Witajcie w naszej bajce”- improwizacja ruchowa
- Dzieci najpierw wysłuchują piosenki, opowiadają o czym była, jaki jest jej nastrój i tempo. Potem poruszają się w rytm muzyki ilustrując ruchem treść piosenki.

II. CZĘŚĆ GŁÓWNA
2) „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”- teatrzyk Kamishibai na podstawie utworu R. Southey'a.
- Nauczycielka rozmawia z dziećmi na temat kulturalnego zachowania się w teatrze. Następnie dzwoni dzwonkiem, otwiera teatrzyk i zaczyna opowiadać dzieciom bajkę i przesuwa obrazki w teatrzyku.
3) „Pomieszane obrazki”- układanie historyjki obrazkowej
- Po skończonym przedstawieniu nauczycielka rozkłada obraazki po sali. Prosi, aby wybrane dzieci ułożyły je w odpowiedniej kolejności.
4) „Przygoda Złotowłosej”- opowiadanie odtwórcze dzieci na podstwie obejrzanego teatrzyku z wykorzystaniem sylwet.
- Dzieci podzielone na 3- osobowe zespoły opowiadają bajkę własnymi słowami i ilustrują ją z wykorzystaniem sylwet i scenografii.

III. CZĘŚĆ KOŃCOWA
5) „Moja ulubiona scena”- rysowanie kredkami ołówkowymi.
- Dzieci rysują kredkami swoje ulubione sceny z bajki.
6) Ekspozycja prac dzieci. Uzasadnianie swojego wyboru.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.