X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41201
Przesłano:
Dział: Języki obce

Colours. Scenariusz zajęć z języka angielskiego

Scenariusz zajęć
Temat: Colours
Grupa wiekowa: 3 latki

Cele ogólne:
- utrwalanie słownictwa związanego z kolorami
- wdrażanie do pracy zespołowej
- rozwijanie kompetencji językowej poprzez zabawę
Cele szczegółowe (dziecko):
- potrafi wskazać wybrane kolory w języku angielskim
- pracuje w zespole
- śpiewa piosenkę w języku angielskim
- rozumie polecenia stosowane podczas zabawy w języku angielskim

Metody pracy: aktywizujące, zadaniowe, słowne
Formy pracy: zbiorowa, indywidualna, w parach
Pomoce dydaktyczne: papierowe flashcards z kolorami, piosenka „Colours”, karty z emocjami, kolorowe kółka, woreczki, makiety z kolorami, kolorowanka Rainbow

Przebieg zajęć:
1. Powitanie dzieci piosenką Hello!
2. Zabawa na powitanie „How are you”. W sali umieszczone są karty przedstawiające wybrane nastroje: happy, sad, angry. Dzieci poruszają się w rytm piosenki, na pauzę w muzyce podchodzą do wybranej ilustracji. Nuczyciel wymienia imiona dzieci mówiąc „..... are happy/sad/angry today”.
3. „Colours” dzieci siedzą w półkolu, nauczyciel rozkłada karty z kolorami. Wspólnie wymieniając z dziećmi ich nazwy.
• „Memory” nauczyciel zakrywa karty. Kolejno prosi dzieci o odsłonięcie jednej wybranej karty i nazwanie koloru znajdującego się na karcie. Zadaniem dzieci jest odnalezienie par kart w tych samych kolorach.
4. „Kolorowe kółka” nauczyciel rozkłada kolorowe kółka na dywanie, dzieci po kolei przeskakują z kółeczka do kołeczka wymieniając jego kolor. Pozostałe dzieci pomagają nazywać wybrane kolory.
5. „Where is something ......?” dzieci poruszają się po sali utrwalając słowa piosenki o kolorach w języku angielskim. Na pauzę w muzyce nauczyciel pyta dzieci „Where is something blue?” – dzieci wskazują niebieskie przedmioty w sali, itd.
6. „What’s missing?” dzieci siedzą w kole nauczyciel rozkłada karty z kolorami. Dzieci dokładnie im się przyglądają. Zamykają oczy w tym czasie nauczyciel zabiera jedną z kart. Zadaniem dzieci jest wskazanie karty z kolorem, która zniknęła.
7. „Throw a little banbag at a colour” nauczyciel rozkłada dwie plansze z kolorami. Dzieci podzielone są na dwie drużyny, starają się trafić woreczkiem w planszę. Drużyna zdobywa punkt, gdy wymieni nazwę koloru w jaki trafił ich zawodnik.
8. „Reinbow” – wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką, nazwanie kolorów wykorzystanych podczas pracy.
• Wystawa prac dzieci
9. Pożegnanie piosenką „Now it’s time to say goodbye”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.