X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41139
Przesłano:

Lekcja koszykówki: Doskonalenie poznanych elementów technicznych z piłki koszykowej na obwodzie stacyjnym

Lekcja: wychowanie fizyczne Data: Klasa: VII
Temat: Doskonalenie poznanych elementów technicznych z piłki koszykowej na obwodzie stacyjnym.
Powiązanie z wcześniejszą wiedzą: Nawiązanie do tematyki realizowanej na poprzednich zajęciach z piłki koszykowej.
Cele lekcji:
A- uczeń doskonali poznane elementy techniczne z piłki koszykowej
B- uczeń potrafi wyjaśnić, dlaczego kształtujemy swoją sprawność fizyczną ogólną
C- uczeń będzie potrafił poprawnie wykonać ćwiczenia doskonalące: kozłowanie piłki, rzuty z dystansu, dwutakt z rzutem
D- uczeń będzie potrafił zastosować poznane ćwiczenia w kształtowaniu swojej sprawności fizycznej ogólnej w życiu codziennym
Wychowawczy: uczeń doceni walory aktywności ruchowej, zna zasady gry fair play

Cele sformułowane w języku ucznia: Poznam i wykonam ćwiczenia, które poprawią moje umiejętności koszykarskie i będę potrafił wykorzystać je e grze.
Pytanie kluczowe: Czy poprawne wykonywanie elementów technicznych pomaga w prowadzeniu efektywnej gry?
Nacobezu (co uczniowie będą potrafili po lekcji): uczeń będzie potrafił poprawnie technicznie i dokładnie wykonać poznane elementy z piłki koszykowej i wykorzystać je w grze.

Umiejętności kluczowe ćwiczone podczas lekcji: - społeczne – umiejętność pracy w zespole, grupie, - porozumiewanie się w j. ojczystym- komunikowanie się podczas zabawy i gry, w zakresie umiejętności uczenia się – rozwijanie sprawności fizycznej ogólnej, umiejętność wykorzystania poznanych elementów w grze.

Metody: pokaz, wyjaśnienie, naśladowcza, zadaniowa ścisła, bezpośredniej celowości ruchu
Formy: zabawowa, obwodu ćwiczebnego, indywidualna
Pomoce dydaktyczne: piłki, słupki, szarfy, koła hula- hop, woreczki
Przebieg lekcji:
1.Czynności organizacyjne
-powitanie, sprawdzenie gotowości do zajęć, podanie celów lekcji

2.Realizacja tematu:
Część wstępna – rozgrzewka:
- Zabawa „ żywy kosz”
- ćwiczenia bez piłek
- ćwiczenia z piłkami
Część główna:
- podział uczniów na 3 grupy, pokaz i objaśnienie, ćwiczenia na stacjach wykonujemy po 3 minuty na każdej:
1.rzuty piłki z dystansu i pół dystansu, 2.kozłowanie piłki ze zmianą ręki oraz tempa, 3.rzuty z biegu ( dwutakt)
- małe gry z wykorzystaniem doskonalonych elementów
Część końcowa – rozciąganie:
- ćwiczenie rozciągające przy drabinkach
3.Podsumowanie:
- pogadanka na temat trudności wykonywanych ćwiczeń,
- ocena pracy na zajęciach,
- uporządkowanie miejsca ćwiczeń.

Praca domowa: -

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.