X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40265
Przesłano:
Dział: Języki obce

Kolory. Scenariusz zajęć z języka angielskiego, grupa 3-latki

SCENARIUSZ SYTUACJI EDUKACYJNEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
TEMAT: KOLORY

Data: 28.02.2018r.
Miejsce: Przedszkole nr 49 w Zabrzu
Grupa: 3-latków
Prowadząca: Malwina Sławek
Cele ogólne:

-Powtórzenie piosenki na powitanie i pożegnanie w języku angielskim;
-Wzmocnienie kompetencji mówienia i słuchania ze zrozumieniem;
-Utrwalenie i poszerzenie materiału leksykalnego w zabawach multisensorycznych.

Cele szczegółowe:
Dziecko:
-Potrafi zaśpiewać piosenki na powitanie i pożegnanie w języku angielskim;
-Utrwala znajomość wprowadzonego dotąd słownictwa w zabawach słuchowo-ruchowych;
-Utrwala znajomość słownictwa z całego działu w twórczych zabawach aktywizujących zmysły;
-śpiewa piosenki poznane w tym rozdziale i odgrywa ich treść całym ciałem;

Metody wg Kupisiewicza:
-Metody oparte na obserwacji (pokaz);
- Metody oparte na posługiwaniu się słowem (opis, pogadanka);
-Metody oparte na działalności praktycznej (metoda zajęć praktycznych);
-Metody gier i zabaw.
Formy pracy:
Zbiorowa, indywidualna.
Środki dydaktyczne: płyty CD, sylwety liści, koszyki, mata, pudełko, pacynki
Przebieg:
1.Piosenka na powitanie „Hello song”.
Wspólny śpiew połączony z ruchem dzieci w kole.

2. Wprowadzenie w tematykę zajęć.
Rozmowa z dziećmi na temat Magic Box. What is in the Magic Box? (Boo, Lilly, Max). Who is it?

3. Zabawa „Who is missing?”

Nauczyciel prosi jedno dziecko, żeby zamknęło oczy w tym czasie chowa jednego pacynkę. Zadaniem dziecka jest podanie imienia bohatera książki.

4. Muzyczna zabawa „Chugga, chugga”.

5. Zabawa „Leaves”
Nauczyciel powtarza z dziećmi kolory liści. What colour is this one? Następnie prosi dzieci, żeby kładły listki na określonym kolorze koła. Kolejnym zadaniem jest podniesienie liści i rozrzucenie ich po podłodze. Ostanią rzeczą jest posprzątanie liści Clean up the mess.
6. Zabawa muzyczno-ruchowa „Walking, walking”.
Dzieci stają w kręgu, poruszają się w rytm muzyki i wykonują czynności usłyszane w nagraniu.

7. Zabawa „Stick”.
Nauczyciel zwraca uwagę dzieci na rysunek drzewa. Oh, look a tree! Where are the leaves? Zachęca dzieci do przyczepiania liści tak aby powstała korona drzewa. Let’s stick the yellow (red/green) leaves to the tree, like this.

8. Zabawa muzyczno-ruchowa „Active Time 1”
Dzieci stają w kręgu, poruszają się w rytm muzyki i wykonują czynności usłyszane w nagraniu.

9. Piosenka na pożegnanie „Bye, bye song”.

10. Ewaluacja zajęć i słodki poczęstunek.

Opracowała: Malwina Sławek

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.