X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 401
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusze plastyczne

Temat: Wielkanocna przygoda-artystyczne inspiracje w oparciu o bajkę
własną nauczyciela –technika plastyczna –PUENTYLIZM

Grupa wiekowa:3-4 latki
Cel ogólny:
• rozwijanie umiejętności uważnego słuchania i wypowiadania się
na temat danego utworu ,utrwalenie wielkanocnych tradycji,
• zapoznanie dzieci z nowa technika plastyczną,
mgmgroperacyjne:
• uważnie słucha opowiadania ,
• wypowiada się na temat jego treści,
• zna tradycje wielkanocne,
• zna technikę –puentylizm,
Metody;
• puentylizm,
• czynna,
• słowna.

Przebieg zajęcia :
• wielkanocne zagadki,
• zab. ruch.: Zajączki wybierają się z wizytą,
• wielkanocny zając –słuchanie fragmentu bajki opowiadanej
przez nauczyciela,
• rozmowa na temat wielkanocnych tradycji w nawiązaniu do
wysłuchanego utworu,
• zab. przy muzyce: Kurczątka i kura,
• zapoznanie dzieci z nową techniką plastyczną-puentylizm,
• WIELKANOCNY ZAJĄC –praca plastyczna –technika
puentylizmu,
• Ćw. oddechowe,
• Ocena wykonanych prac-umieszczenie na wystawie.

******************************************

Temat: Jesienna wycieczka Rudej Kitki-w oparciu o opowiadanie
„Orzeszki”-technika plastyczna-FARBY MYDLANE

Grupa wiekowa:3-4 latki.

Cel ogólny:
• zapoznanie z charakterystycznymi zmianami w przyrodzie w okresie
jesiennym,
• zapoznanie dzieci z nową techniką plastyczną- FARBY MYDLANE


Cele operacyjne:
• zna ,rozumie procesy zachodzące jesienią w przyrodzie,
• rozumie konieczność gromadzenia zapasów na zimę,
• zna nową technikę plastyczną-farby mydlane,
• słucha uważnie instrukcji nauczyciela,
• doprowadza swoją pracę do końca,
Metody:
• farby mydlane ,
• czynna,
• słowna,


Przebieg zajęcia;
• spacer po ogrodzie przedszkolnym ,obserwowanie zmian zachodzących
w przyrodzie ,
• omówienie wrażeń związanych ze spacerem do ogrodu
przedszkolnego,
• „Orzeszki”-słuchanie opowiadania czytanego przez
nauczyciela,
• zab.inscenizacyjna-Ola i liście,
• analiza treści opowiadania ,indywidualne wypowiedzi dzieci,
• zapoznanie dzieci z nowa technika plastyczną,
• RUDA KITKA-praca plastyczna-technika –farby mydlane,
• ocena prac ,umieszczenie prac na wystawie.

********************************************

Temat;Wiosenka,wiosenka-technika plastyczna
–PASEMKOWE WARIACJE


Grupa wiekowa:3-4 latki


Cel ogólny:
• zapoznanie z charakterystycznymi zmianami zachodzącymi w przyrodzie
w związku ze zbliżającymi się nową porą roku,
• zapoznanie dzieci z nowa technika plastyczną-PASEMKOWE WARIACJE.


Cele operacyjne:
• rozpoznaje charakterystyczne zwiastuny wiosny,
• rozumie pojęcie –zwiastun,
• chętnie ogląda inscenizacje teatralną,
• zna nowa technikę plastyczną.
Metody:
• żywego słowa,
• pokaz,
• objaśnienie,
• pasemkowe wariacje.

Przebieg zajęcia:
• zwiastuny wiosny-teatrzyk sylwet na podstawie wiersza
„Zwiastuny”,
• rozmowa na temat przedstawienia,
• kolorowe kwiaty-zabawa ilustracyjna,
• zapoznanie dzieci z nową techniką plastyczną- pasemkowe
wariacje,
• WIOSNA W PEŁNI-praca plastyczna,
• zab. rytmiczna przy piosence „Witaj wiosenko”
• ocena prac dzieci, umieszczenie prac na wystawie.


**********************************************8


Temat:Lampy wczoraj i dziś-technika plastyczna-FARBY Z ROŻKÓW


Grupa wiekowa:5-6 latki,

Cel ogólny;
• podkreślenie konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa
przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych,
• zapoznanie dzieci z nowa technika plastyczną-
• FARBY Z ROŻKÓW.

Cele operacyjne:
• słucha uważnie,
• wysuwa wnioski,
• zna zasady dotyczące bezpiecznego korzystania z urządzeń
elektrycznych [lampy],
• różnicuje, rozpoznaje różne rodzaje lamp,
• zna nowa technikę plastyczną-

Metody:
• żywego słowa,
• pokaz,
• objaśnienie,
• farby z rożków,

Przebieg zajęcia :
• zab.ruch. -lampeczka,
• „Pstryk” -wysłuchanie wiersza,
• analiza treści utworu, omówienie zasad bezpieczeństwa ,sposobu
dopływu prądu do żarówki,
• omówienie różnic pomiędzy lampami,[reflektor,latarnia,latarka],
• „Wesoła lampa” -własna improwizacja ruchowa do
piosenki,
• zapoznanie dzieci z nowa technika plastyczną,
• WESOŁA LAMPA-pisanie po śladzie –farby z rożków,
• ocena prac dzieci,
• podsumowanie wiadomości dotyczących sposobu działania różnych
lamp oraz zasad bezpieczeństwa przy ich użytkowaniu.


*******************************************


Temat: Mleko i jego przetwory-technika plastyczna-ZMYWALNE OBRAZKI

Grupa wiekowa: 5-6 latki

Cel ogólny:
• zapoznanie z różnymi rodzajami nabiału,
• uwrażliwienie na konieczność spożywania nabiału ze względów
zdrowotnych,
• zapoznanie dzieci z nowa techniką plastyczną.


Cele operacyjne:
• zna nowa technikę plastyczną,
• rozumie pojęcie –nabiał,
• rozumie konieczność spożywania nabiału,
• zna rodzaje nabiału.

Metody:
• żywego słowa,
• pokaz,
• objaśnienie,
• zmywalne obrazki,


Przebieg zajęcia:
• „Tylko nic nie mówcie krowie” -słuchanie wiersza,
• Wyjaśnienie pojęcia nabiał,
• Globalne czytanie napisów,
• Zab.ruch: Ser i serek-z elem. czworakowania,
• Indywidualne wypowiedzi dzieci na temat ”Skąd się bierze
nabiał”
• Rozwiązywanie zagadek –analiza gloskowa,
• Zapoznanie dzieci z nowa technika plastyczną,
• CZARNA KROWA W KROPY ….-zmywalne obrazki,
• Ocena prac, umieszczenie na wystawie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.