X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 39914
Przesłano:
Dział: Języki obce

Put the blue present on the desk. Konspekt zajęć języka angielskiego

Konspekt lekcji języka angielskiego.

Data: 13.12.2018 r.
Grupa: VII (5latki)
Prowadząca: Agata Marek
Placówka: Przedszkole Miejskie nr ... w Bielsku-Białej

Temat lekcji: Put the blue present on the desk.

Główny cel edukacyjny:
1. Utrwalenie poznanych nazw elementów wyposażenia sali do zajęć
2. Utrwalenie określeń położenia przedmiotów: in, on, under
3. Przeliczanie do 5 na konkretach.
4. Poprawne reagowanie na polecenia typu: Put the green present on the table.
5. Udzielnie odpowiedzi na pytanie typu: What’s in the green present? – utrwalenie nazw zabawek oraz kolorów.

Cele operacyjne:
Uczeń:
- rozróżnia i nazywa wybrane elementy wyposażenia sali
- nazywa poprawnie kolory wskazanych przedmiotów
- potrafi przeliczać obiekty do 5
- rozróżnia określenia położenia przedmiotów względem siebie
- potrafi poprawnie wykonać polecenie typu: Put the red present under the desk.
- rozumie pytanie typu: What’s in the green present?
- rozróżnia i poprawnie nazywa wybrane zabawki

Metody pracy:
1. Słowna: Instrukcje i objaśnienia
2. Czynna: metoda ćwiczeń, metoda zadań stawianych dziecku
3. TPR, Audiolingwalna, Bezpośrednia

Formy pracy:
- indywidualna
- zbiorowa

Środki dydaktyczne:
- karty obrazkowe
- nagrania wybranych piosenek (strona www: supersimple.com)
- duże kartonowe pudło, 5 prezentów z ukrytymi zabawkami
- elementy wyposażenia sali

Przebieg zajęć:

1. Przywitanie uczniów.
2. Rozgrzewka językowa i ruchowa:
- uczniowie określają swoje samopoczucie – właściwe reagowanie na pytanie: How are you today?- śpiewanie piosenki „Hello, how are you?”włączając elementy ruchowe
- uczniowie opisują pogodę za oknem – właściwe reagowanie na pytanie: How’s the weather?- śpiewanie piosenki „How’s the weather?”włączając elementy ruchowe
- śpiewanie piosenki „Time to make a circle” – przygotowanie dzieci do części zadaniowej – siadanie w kole
3. Utrwalenie poznanego materiału leksykalnego i gramatycznego:
- właściwe reagowanie na polecenie nauczyciela: Point to the window/desk/table/door/chair/ cupboard/lamp. – wskazywanie i utrwalenie nazw elementów wyposażenia sali
- wyciągnięcie przez dzieci prezentów ukrytych w kartonie, przeliczanie ich do 5, określanie ich kolorów
- właściwe reagowanie na polecenia nauczyciela typu: Put the red present in the cupboard. – utrwalenie określeń położenia przedmiotów względem siebie
- właściwe reagowanie na pytanie: What’s in the green present? – otwieranie właściwych prezentów, podawanie nazw zabawek ukrytych w prezentach
4. Zabawa integrująca z reakcją na sygnał słowny – „It’s sunny/It’s rainy/It’s stormy” – na polecenie „It’s sunny” dzieci biegają swobodnie po Sali, na polecenie „It’s rainy” dzieci dobierają się w pary, na polecenie „It’s stormy” dzieci dobierają się w trójki
5. Zakończenie zajęć – śpiewanie piosenki: „Bye, bye, goodbye” włączając elementy ruchowe

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.