X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 39907
Przesłano:

Owocowy koktajl - rozwijanie wiedzy na temat potrzeb pokarmowych dzieci i dorosłych. Konspekt zajęć z przedmiotu przysposobienie do pracy

Konspekt zajęć lekcyjnych klasa I,II,III - VI ZET, przedmiot- przysposobienie do pracy.
Data: 03.10.2016
Czas trwania zajęć: 45 minut (pierwsza lekcja z trzech kolejnych godzin lekcyjnych do tego tematu)

1. Temat lekcji: „Owocowy koktajl”rozwijanie wiedzy na temat potrzeb pokarmowych dzieci i dorosłych.

Cel główny:
Uświadomienie uczniom jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców dla ich organizmu.
Cele edukacyjne:
zapoznanie wychowanków ze znaczeniem słowa „witaminy”
przybliżenie uczniom informacji na temat witamin znajdujących się w owocach oraz ich wpływu na organizm
wzbudzenie zainteresowania zdrowym sposobem odżywiania się
kształtowanie podstawowych nawyków zdrowego odżywiania
Cele operacyjne:
uczeń potrafi wymienić przynajmniej trzy znane mu owoce i warzywa
uczeń próbuje zrozumieć pojęcie „witaminy”
uczeń próbuje zrozumieć jak ważne jest zdrowe odżywianie dla dobrego zdrowia oraz samopoczucia
uczeń potrafi wskazać na planszy i nazwać przynajmniej trzy owoce które najczęściej spożywa
Metody:
Słowne -pogadanka, objaśnienie
Praktyczne -ćwiczebna, zadania stawiane uczniom do wykonania
Oglądowe -pokaz, obserwacja
Eksponujące-film
Formy: grupowa, indywidualna
Pomoce dydaktyczne: komputer, plansze z owocami i warzywami, plansze z opisem znaczenia poszczególnych witamin, kartony, długopisy, mazaki.

2. Przebieg zajęć.

Rozmowa wprowadzająca do tematyki zajęć, krótkie omówienie zagadnień jakim będzie poświęcona pierwsza godzina lekcyjna.
Zapoznanie uczniów z tematyką lekcji wyświetlenie krótkiego filmu z serii” Żyj smacznie i zdrowo” - Winiary pt. ,,Warzywa i owoce”.
Rozmowy na temat obejrzanego filmu, nauczyciel zadaje pytania np:
O jakich owocach była mowa w filmie?
O jakich warzywach mówiła prowadząca film?
Jakie owoce i warzywa są przez was spożywane najczęściej?
Dlaczego należy jeść owoce i warzywa jak najczęściej?
Czy ktoś wie co to są witaminy?
Uczniowie otrzymują półmisek wypełniony owocami i warzywami, zadaniem ich jest odnaleźć na planszach z ilustracjami wskazany owoc, warzywo oraz wskazać jak spożywanie ich wpływa na nasz organizm.
Uczniowie są podzieleni na dwie grupy. Zadaniem grupy pierwszej jest z rozsypanki obrazkowej składającej się z 10 obrazków wybrać tylko owoce, grupy drugiej warzywa, wygrywa grupa która zadanie wykona pierwsza.
Prace porządkowe w sali po zakończonych zajęciach.

3. Podsumowanie zajęć, ocena pracy wychowanków i zakończenie zajęć.

Prowadząca: Agnieszka Antoniuk

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.