X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 39877
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Będę sportowcem

Cele:
- rozwijanie zainteresowań sportem,
- doskonalenie umiejętności wypowiadania się na określony temat,
- rozwijanie logicznego myślenia i percepcji słuchowej,
- wzbogacanie słownictwa,
- rozwijanie wyobraźni,
- rozwijanie spostrzegawczości,
- doskonalenie sprawności ruchowej.

Pomoce: ilustracje związane ze sportem, podpisy do ilustracji, kolorowe krążki, tamburyn, piłka, biała kartka dla każdego dziecka, kredki.

Przebieg zajęć:

1. Piosenka powitalna: „Witam Was”:
„Wszyscy są, witam Was, zaczynamy, już czas.
Jestem Ja, jesteś Ty, Raz, dwa, trzy”.

2. Piosenka wiosenna: „Wiosna, wiosenka”, Piotr Belak:
„Wiosna, wiosenka, w mym sercu piosenka.
Przychodzi po zimie ożywia świat.
Świeżym powiewem, słońca iskrzeniem.
Obudź się ziemio pora już wstać.
Ref.
Wiosna, wiosna, tak piękna, radosna.
Słoneczna, pachnąca, przyrodą kwitnąca.
Wiosna, wiosna, tak piękna, radosna.
To takie proste, śpiewaj i tańcz”...

3. Swobodna rozmowa z dziećmi na temat sportu.

4. Wypowiedzi dzieci na temat „Mój ulubiony sport”.

5. Nauczyciel mówi zagadkę, a dzieci odgadują i dobierają odpowiedni obrazek:
Jak nazywa się osoba, która trenuje wytrwale
i zawsze się cieszy, gdy zdobywa medale?
(sportowiec)

Ma dwa koła i pedały, kierownicę, dzwonek mały.
Jeździć na nim umiesz chyba, jeszcze tylko kask się przyda. (rower)

Każdy sportowiec o nim marzy, od biegaczy po piłkarzy.
Srebrny, złoty lub brązowy. Dla zwycięzcy jest gotowy. (medal)

Skacze sobie hop, hop, hop. Ty ją rzucaj, chwytaj, kop. (piłka)

Szybko po lodzie, niosą nas one. Obie do butów są przyczepione.
(łyżwy)

6. Czytanie globalne wyrazów, układanie podpisów pod obrazkami.

7. Wybrane dziecko dzieli wyraz na sylaby i określa liczbę sylab w wyrazie.

8. Kolejne dziecko określa w danym wyrazie głoskę w nagłosie i wygłosie.

9. Po rozłożeniu wszystkich obrazków zabawa „Spróbuj powtórzyć” – wdrażanie do uważnego słuchania:
Nauczyciel rozkłada wszystkie obrazki i kolejno mówi ich nazwy. Prosi, żeby dzieci powtórzyły. Potem zakrywa ostatni obrazek i znowu prosi, żeby dzieci powtórzyły nazwy wszystkich obrazków. Dzieci muszą zapamiętać nazwę ostatniego obrazka. Potem zakrywa kolejne obrazki i dzieci muszą powtórzyć wszystkie nazwy w poprawnej kolejności.

10. Zabawa ruchowa „Jedziemy na rowerze”.:
Dzieci „wjeżdżają pod górkę” powoli, wysoko unosząc kolana, a następnie w szybkim tempie „zjeżdżają z górki” w rytm tamburyna.

11. Zabawa ruchowa „Zapamiętaj swoje miejsce”:
Dzieci stoją w kole, a Nauczyciel rozdaje dzieciom kolorowe krążki. Dzieci kładą krążki na podłodze przed sobą. Biegają po sali, a na sygnał Nauczyciela muszą wrócić na swoje miejsce.

12. Zabawa ruchowa „Gdzie jest piłka?”:
Dzieci siedzą w kole. Jedno dziecko jest poza nim i biegnąc pozostawia piłkę za plecami innego. Dziecko, które otrzymało piłkę goni te, które piłkę zostawiło za plecami. Wygrywa ta osoba, która pierwsza usiądzie na wolne miejsce.

13. „Mój ulubiony sport” – rysowanie kredkami. Wypowiedzi dzieci na temat swoich prac.

14. Podsumowanie. Ewaluacja:
Słoneczka podsumowujące – zadaniem dzieci jest określenie własnych odczuć na temat zajęcia poprzez narysowanie wesołej lub smutnej buzi.

15. Zakończenie. Podziękowanie dzieciom za pracę podczas zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.