X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 39759
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Na łące - opowiadanie nauczycielki. Scenariusz zajęć koleżeńskich z edukacji matematycznej dla grupy 3-latków

- przeliczamy przedmioty ze wskazaniem,
- posługujemy się liczebnikami głównymi: jeden, dwa, trzy.

CELE OPERACYJNE:
- łączy śpiew z innym działaniem
- uważnie słucha opowiadania nauczycielki,
- wymienia zwierzątka, które możemy spotkać na łące,
- przelicza przedmioty ze wskazaniem,
- posługuje się liczebnikami głównymi: jeden, dwa, trzy,
- chętnie uczestniczy w zabawie,

METODY:
- słowna,
- czynna- zadań stawianych dziecku do wykonania,
- oglądowa

FORMY:
- indywidualna
- zbiorowa

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
- pluszowy zając,
- szablony zwierząt żyjących na łące: motyle, pszczoły, koniki polne, biedronki, żabki, ślimaki, kwiatki,
- szablony biedronek, szablon dla każdego dziecka,
- płyta CD.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. „Piosenka na powitanie”
I. Chodźcie wszyscy tu do koła,
Zabawimy się wesoło
Witamy was wszystkich wraz
Na zabawę nadszedł czas

Ref: Prawa ręka, lewa ręka
Prawa noga, lewa noga,
Cały tułów, oraz głowa,
Witamy Was.

II. My serdecznie Was witamy
Do zabawy zapraszamy,
Czy jest słonko, czy jest deszcz,
U nas zawsze fajnie jest,

Ref: Prawa ręka, lewa ręka
Prawa noga, lewa noga,
Cały tułów, oraz głowa,
Witamy Was.

2. „ Spacer na łąkę” – opowiadanie zajączka pluszowego „Poziomki”.

Pewnego razu poszedłem na łąkę na spacer. Bardzo zachwyciłem się pięknym widokiem. Na łące kwitły kolorowe kwiaty: czerwone, niebieskie, żółte, różowe. Wokół kwiatów brzęczały pszczoły, zbierały nektar z kwiatów. Fruwały kolorowe motyle, było ich bardzo dużo. Nawet biedronki bawiły się w chowanego, ukrywały się pod listkami kwiatów. Zobaczyłem zielone koniki polne, które urządziły sobie zawody na łące. Chciałem policzyć koniki polne, lecz nie potrafiłem. Zrobiło mi się bardzo smutno, że nie potrafiłem liczyć. Dlatego pomyślałem o swoich przyjaciołach z przedszkola. Widzę u was na tablicy takie same zwierzątka, które widziałem na łące.

3. „Łąka” – sylwety zwierząt przypięte na tablicy.
- dzieci wymieniają nazwy zwierząt umieszczone na tablicy,
- przeliczają je,

4. „Żabki w stawie” – każde dziecko otrzymuje szablon stawu z żabkami.
- każde dziecko przelicza swoje żabki w stawie,
- przeliczanie ze wskazaniem.

5. „Łąka” – opowieść ruchowa.

Jest piękna pogoda, świeci słońce. Wszyscy mieszkańcy łąki już dawno wstali i wykonują swoje prace:

- żabki skaczą po łące,
- bociany chodzą i szukają żabek,
- pszczółki fruwają z kwiatka na kwiatek i spijają nektar,
- motylki fruwają wokół kwiatków,
- koniki polne urządzają zawody na łące,
- kwiaty i trawa kołyszą się na wietrze,
- kwiaty więdną i rosną do słońca.

6. „Zwierzęta na naszej łące” – zabawa dydaktyczna.

Dzieci podzielone są na pięć zespołów. Każdy zespół otrzymuje duży zielony karton, a na nim umieszczone są zwierzęta w różnych ilościach (pszczoły, biedronki, motyle, ślimaki, koniki polne i kwiatki).
Dzieci kolejno liczą zwierzątka na swojej łące.

7. „Biedronka” praca przy stolikach.

Każde dziecko otrzymuje szablon biedronki. Czarne kropki umieszczone są na jednym skrzydełku biedronki. Zadaniem dzieci jest przykleić tyle samo kropek na drugim skrzydełku biedronki.

8. „Świeci słoneczko” – zabawa ruchowa przy piosence.

I. Świeci słoneczko jasne
Wieje wiosenny wiatr
I każdy ma ochotę
Wędrować sobie w świat.

II. Świeci słoneczko jasne
Pada wiosenny deszcz
Urosną wszystkie kwiatki
My urośniemy też.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.