X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 39711
Przesłano:

Tęczowe barwy kwiatów - konspekt zajęć z elementami kinezjologii edukacyjnej i oceniania kształtującego

Cele sformułowane w języku ucznia:
• będziesz wykonywał ćwiczenia kinezjologii edukacyjnej.
Kryteria sukcesu:
• nazwiesz poprawie poszczególne części kwiatów podczas ćwiczenia „rysowanie oburącz” kwiatów w przestrzeni.
Cele operacyjne: - usprawnienie koordynacji ruchowo – przestrzennej;
Metody: obserwacja, odtwarzanie;
Formy: indywidualna, zbiorowa;
Pomoce dydaktyczne: woda, kubeczki jednorazowe;

Przebieg zajęć:
1. Powitanie. Zabawa – kwiaty na łące.

- Uczniowie naśladują falowanie kwiatów na łące. Wykonują płynne ruchy głową, rękami, nogami, biodrami, całym ciałem (leniwa ósemka) - na wysokości oczu, naprzeciw nosa wyznaczamy punkt. Od niego rozpoczynamy kreślenie kciukiem koła – w lewą stronę do góry. Po powrocie do punktu wyjścia rozpoczynamy kreślenie drugiego koła – w prawą stronę ku górze. Oczy podążają za ruchem ręki – rysunek przypomina leżącą ∞.; wielokrotnie powtarzamy ten ruch. Robimy go raz jedną ręką, raz drugą ręką, następnie obiema;
- Chętni piją wodę.

2. Ruchy naprzemienne, pompowanie pietą, rysowanie oburącz.
Dzieci odtwarzają prace w ogrodzie:
• sadzenie, podlewanie, plewienie (elementy ruchów naprzemiennych) – podnosimy do góry prawe kolano i dotykamy go lewą ręką, następnie podnosimy lewe kolano i dotykamy prawą ręką, lekko skręcając całe ciało;
• wzrost kwiatów (pompowanie piętą) - stajemy prosto, odstawiamy nogę do tyłu z lekko uniesioną piętą. Podczas wydechu dociskamy piętę do podłogi, a przednią nogę uginamy w kolanie. Robiąc wdech, ponownie unosimy piętę, a przy wydechu znów opuszczamy. Powtarzamy ćwiczenie, zmieniając układ nóg;
• rysują oburącz kwiaty w przestrzeni, nazywając ich części (symetrycznie względem linii środka);

3. Zwiedzanie ogrodu (zabawa ruchowo – słowno – muzyczna).
- Dzieci wyobrażają sobie, że są kwiatami. Zgodnie z upodobaniami, wybierają stanowisko – słoneczne, cieniste, nad wodą, wśród skał – i tam wykonują punkty ziemi (palcami jednej ręki dotykamy punktów pod dolna wargą, drugą rękę trzymamy na dole brzucha. Powtarzamy ćwiczenie zmieniając układ rąk).
- Następnie wymieniają nazwy kwiatów w swojej grupie i wspólnie wykonują punkty równowagi (palcami jednej ręki dotykamy wypukłości za uchem i przy podstawie czaszki, drugą trzymamy na pępku. Powtarzamy ćwiczenie, zmieniając układ rąk).

4. Zakończenie –podanie uczniom informacji zwrotnej, podziękowanie za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.