X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 39377
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Urodziny Kubusia Puchatka - scenariusz imprezy

Dzień Kubusia Puchatka
scenariusz imprezy przedszkolnej

Cele ogólne:
- Umożliwienie dzieciom wspólnego przeżywania uroczystości z okazji „Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka ”.
- Stworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci.
- Integracja dzieci.

Cele szczegółowe:
- Rozwijanie logicznego myślenia podczas quizu „Przyjaciele Kubusia”.
- Doskonalenie sprawności ruchowych.
- Nabywanie umiejętności prawidłowego reagowania ruchem na muzykę.
- Doskonalenie umiejętności zgodnego współdziałania w zespołach.

Metody:
- czynna,
- słowna.

Formy pracy:
- zbiorowa,
- zespołowa.

Środki dydaktyczne:
- ilustracje przedstawiające Kubusia Puchatka,
- szarfy,
- karta z pytaniami,
- płyty CD.

Przebieg:
1. W kole powitanie piosenką „Witamy, witamy” (Klanza)
Witamy Kubusia bardzo wesoło, dziś dla Kubusia klaszcze całe koło.
Witamy Maleństwo bardzo wesoło, dziś dla Maleństwa podskakuje koło.
Witamy Sowę, Tygryska, Osiołka, Prosiaczka itd...

2. Powitanie dzieci:
Witam wszystkie dzieci, które przyniosły ze sobą Kubusia Puchatka.
Witam wszystkie dzieci, które przyniosły ze sobą Maleństwo.
Witam wszystkie dzieci, które przyniosły ze sobą Sowę.
Witam wszystkie dzieci, które przyniosły ze sobą Tygryska, Osiołka, Prosiaczka itd...

3. Zabawa przy piosence „Zamieszanie na polanie”
Dziś spotkanie na polanie, wielkie, wielkie zamieszanie.
Kubuś ma dziś urodziny i zaprosił, i zaprosił, i zaprosił pół rodziny.
Witaj Tygrysku wejdź do środka, może innych gości spotkasz.
Puka ktoś, czy to nowy gość?

4. Zaśpiewanie Puchatkowi 100 lat.

5. „Pociąg do Stumilowego Lasu” – zabawa ruchowa przy muzyce.
Wszystkie dzieci śpiewają piosenkę i naśladując ruch pociągu poruszają się w rytm muzyki po sali.

6. „Śpiewaj z Puchatkiem” - zabawa ruchowa przy muzyce „Hop siup dana dana”.
Dzieci ustawiają się w kole i śpiewają piosenkę ilustrując jej treść ruchami np. klaszczą podskakują.

7. Wybranie najmniejszego i największego Puchatka.

8. „Pokochaj pluszowego misia” – zabawa taneczna.
Dzieci dobierają się w czteroosobowe kółeczka i tańczą w rytm piosenki.

9. „Przyjaciele Puchatka” – quiz.
Wybrane dzieci z obu grup tworzą dwa zespoły. Każdy zespół odpowiada na pytania dotyczące Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.
• Jak nazywa się las, w którym mieszka Kubuś Puchatek?
• Co najbardziej lubi robić Tygrysek?
• Jak ma na imię chłopiec, który odwiedza Kubusia i jego przyjaciół?
• W jakim kolorze ma bluzkę Kubuś Puchatek?
• Który z przyjaciół Puchatka hoduje marchewkę?
• Kto jest najmądrzejszy w Stumilowym lesie?

10. „Dwa Misie” – zabawa taneczna.
Dzieci dobierają się parami i tańczą w kółeczkach, następnie tworzą kilku osobowe wężyki i poruszają się w rytm muzyki.

11. Kto mieszka w ,,Stumilowym Lesie’’?
(Puchatek, Tygrys, Królik, Prosiaczek, Kłapouchy, Pan Sowa, Kangurzyca, Maleństwo oraz Krzyś)
• Ma bardzo mały rozumek... (Puchatek)
• Skaczący, fikający i brykający mieszkaniec Stumilowego Lasu... (Tygrys)
• Szary i smutny z jasnoróżową kokardą na ogonku...(Kłapouchy)
• Jest małym, łagodnym i bojaźliwym zwierzątkiem...(Prosiaczek)
• Najmłodszy mieszkaniec Stumilowego Lasu, mieszka w torbie swojej mamy... (Maleństwo)
• Jest wiernym przyjacielem , często mianuje się przywódcą grupy, dobry organizator, wybucha, gdy bryknie na niego Tygrys... (Królik)

12. „Jadą misie” - zabawa przy muzyce.
Dzieci ustawiają się w pociągi i poruszają się w rytm muzyki po całej sali.

13. „Tygrysek i prosiaczek zapraszają do zawodów sportowych” - zabawy ruchowe.
Wybrane dzieci tworzą dwa zespoły. Zadaniem każdego zespołu jest najszybsze przeskoczenie obunóż szarf leżących na podłodze.

14. Pożegnanie piosenką „Na pożegnanie”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.