X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 38659
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Święto Pluszowego Misia - scenariusz imprezy przedszkolnej

„Święto Pluszowego Misia” – scenariusz imprezy przedszkolnej .

Cele ogólne:
- integrowanie się społeczności przedszkolnej podczas wspólnej zabawy
- aktywny udział dzieci w przygotowaniach do imprezy oraz zabawach podczas Święta Pluszowego Misia w przedszkolu

Cele operacyjne:
- dzieci poznają historię Święta Pluszowego Misia,
- potrafią uważnie słuchać czytanych im tekstów
- potrafią wypowiadać się na podane im tematy
- integrują się ze sobą( np. w grupach równych wiekowo)
- potrafią współpracować i współdziałać w niedużych zespołach
- znają literaturę dziecięcą tematyczną (tu: o misiach) oraz piosenki i filmy

Metody:
- słowna (opowiadanie, piosenki, wiersze, zagadki);
- oglądowa (ilustracje, puzzle )
- praktyczna (metoda zadań stawianych dziecku)

Formy:
- zbiorowa
- indywidualna
- w małych zespołach

Środki Dyd. misie -maskotki przyniesione przez dzieci , puzzle z postaciami z bajek o misiach na dużych formatach np., połowa brystolu( schowane w dużych kopertach ), płyty CD z muzyką lub fragmentami z bajek o misiach , piłeczki, linka, smakołyki w słoiczkach (dżem, krem czekoladowy, żelki, sok, miód , serek homogenizowany, itp.)nagrody, foto-budka i gadżety do foto-budki: czapeczki, peruki, szale, nosy misiowe , uszy misiowe, maski- misiowe ; medale- misie dla każdego uczestnika .

Przebieg:
1. Powitanka ”Dzień dobry, dzień dobry
witam was ,
zabawę zaczynać już czas „

2. Poznanie historii Święta Pluszowego Misia w kilku zdaniach opowiedzianych przez prowadzącą.

3. Nauka przerywnika: "Czy to duży czy to mały,
miś jest chętny do zabawy".

4.Zabawa do piosenki „Jadą , jadą misie” ustawienie w pociąg ,improwizowanie ruchowo z misiami posadowionymi na ramionach , na biodrach, na głowach dzieci

5. Zabawa ze swoimi misiami przy piosence "TY i ja, misie szare obydwa "- przytulanie się do misia w refrenie.

6. Puzzle „Misie” w grupkach – wyścig ( misie z różnych bajek-Kubuś Puchatek,, miś Jogi, miś Uszatek, miś Gumiś), wygrywa drużyna która pierwsza ułoży puzzle

7. Zabawa z bańkami mydlanymi do piosenki ”Bańkę łap”

8. Odgadywanie zagadek o znanych misiach.

9. Zabawa ruchowo – naśladowcza "Niedźwiadek" :

Jedna łapka, druga łapka (podnoszą prawą, potem lewą rękę)
ja jestem niedźwiadek. (pokazują na siebie)
Trzecia łapka czwarta łapka (pokazują prawa, lewą nogę)
a to jest mój zadek. (klepią się po pupie)
Lubię miodek, kocham miodek (masują brzuszek prawą, lewą ręką)
Wybieram go pszczółkom (pokazują wybieranie miodu)
Jedną łapką, drugą łapką( podnoszą prawą, lewą rękę)
Albo piję rurką.(naśladują picie rurką).

10. Zabawa dzieci ze swoimi misiami przy piosence "Poszły misie na spacer raz ".

11. Zabawa ruchowa w parach -dzieci siedzą po obu stronach linki jedną piłkę otrzymują na dwoje ..na słowa „Miś „ piłeczka wędruje w górę ,wygrywa ten kto pierwszy chwyci z pary piłeczkę i uniesie ja do góry ( podejmowanie kilku prób i licznie sobie punktów)

12. Przerywnik w wykonaniu wszystkich dzieci "Czy jest duży..."

13. Wyścig w dwóch grupach- dzieci ustawiają się gęsiego, na sygnał „Miś wędruje nad głowami „dzieci podają sobie misia z rąk do rąk, wygrywa drużyna której miś znajdzie się pierwszy na końcu .(Kilka powtórzeń ).

14. Konkurs „Misiowe smakołyki” – rozpoznawanie różnych smaków( dżem, miód, krem czekoladowy, żelki, sok, serek homogenizowany, itp. przez dzieci ( nagrody dla uczestników).

15. Zaproszenie przerywnikiem „ Czy to duży....” do dalszej zabawy z muzyką
16 . "Misiowa foto-budka".( przebieranie się , zakładanie rekwizytów do zdjęć).
17. Wręczenie medali z misiem na koniec imprezy .

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.