X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 38277
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Moja ręka, nóżka, głowa do zabawy jest gotowa. Zabawy rozwijające orientację w schemacie własnego ciała

Cele:
- integracja dzieci, rodziców i nauczycielek
- poznanie dzieci i ich rodziców
- przybliżenie rodzicom form, metod pracy z dziećmi
- eliminacja stresu związanego z rozpoczęciem roku przedszkolnego
- zapoznanie z pomieszczeniami przedszkola, szatnią, salą, łazienką
- odpowiedzi na pytania rodziców dotyczące przedszkola

Przebieg:
1.Przywitanie dzieci i rodziców- przedstawienie się- prezentacja grupy Promyczki-rozmowa z dziećmi na temat tego, gdzie się znajdują

2.FRANEK (pacynka)
- Kto się chce przywitać z Frankiem?
- Kto go pogłaszcze?
- Kto się przedstawi dla Franka? - imiona na przylepnych karteczkach mamy piszą i naklejają

3.No to teraz się musimy wszyscy w takim razie przywitać
„Witamy”- przywitanka z talerzykami (żródło: Maluchy rosną nie tylko wiosną)

4.Super się przywitaliśmy ale... czekajcie (FRANEK mówi coś do ucha pani)
Franek chciałby wiedzieć, czy takie duże dzieci, jak wy, potrafią pokazać swoją rączkę? A nóżkę? A brzuszek? No to znaczy, że umiecie i możecie się z nami pobawić.

Bierzemy mamusie i kolegów i koleżanki za rączki i robimy piękne kółeczko.

„Siedmioskoczek”- zabawa taneczna

5.Zabawa naśladowcza do wierszyka – „Ręce robią klap klap, nogi robią tup tup tup, głowę tutaj mam, mam, mam, a mój brzuszek bam, bam, bam; ucho tutaj mam, mam, mam, buzia robi am, am, am, oko patrzy tu i tam, a na nosie sobie gram..."

6.Ale świetnie się bawicie! No to teraz skoro wiemy już, gdzie mamy rączki i nóżki, możemy pobawić się w detektywów. Kto to jest detektyw?
- na ziemi rozrzucone są odciski rąk i nóg - dzieci z rodzicami chodzą po sali w rytm muzyki - na przerwę - hasło np. "ręka" trzeba jak najszybciej dotknąć odcisku ręki - ręką, i tak samo na hasło noga

7.Słuchajcie, a wy jesteście dużymi dziećmi czy małymi? Takimi niemowlakami? A jecie sami jedzonko? A ubieracie się sami? A płaczecie czasem? A umiecie robić duuuuże kroki?

„Taniec hop stop”- (żródło: Maluchy rosną nie tylko wiosną)

„To taka gra- zrób to co ja”- zabawa naśladowcza- można wskazywać dzieci albo mamusie (żródło: Maluchy rosną nie tylko wiosną)

8.Ale fajnie pobawiliśmy się, ale się chyba zmęczyliście, co? To teraz trochę odpoczniemy, a najlepiej odpoczywa się z mamą.

Dziecko i rodzic siadają naprzeciwko siebie - Pokażcie, gdzie macie włosy, nos, usta (ostrożnie rodzic i dziecko pokazują wymieniane części ciała), masujemy je, łaskoczemy,

„Moje ręce”- (żródło: Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy)- wyciszenie

9. Słuchajcie i tak właśnie wygląda nasza zabawa w przedszkolu z Paniami- a teraz zobaczcie, co jeszcze oprócz zabaw czeka was tutaj- zaprezentowanie dzieciom i rodzicom łazienki- pokazanie leżaczków i kołderek- misia leżącego na leżaczku

10. Pokazanie gościom szatni, przedszkolnego placu zabaw

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.