X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 38244
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Czary mary z imionami - poznawanie imion rówieśników, integracja grupy

Cele ogólne:
-Poznawanie, utrwalanie imion rówieśników;
-Integrowanie grupy;
-Kształtowanie umiejętności współdziałania i zabawy z rówieśnikami;
-Rozwijanie sprawności ruchowej, manualnej, inwencji twórczej, spostrzegawczości wzrokowej i słuchowej;
-Kształtowanie umiejętności rozpoznawania zapisu swojego imienia;

Cele operacyjne:
Dziecko:
-Poznaje, utrwala, wymienia imiona rówieśników;
-Uczestniczy w zabawach muzyczno – ruchowych;
-Współdziała w parach, trójkach, grupie itp.;
-Próbuje rozpoznać zapis graficzny swojego imienia;
-Reaguje na sygnały muzyczne i dźwiękowe;
-Wykonuje pracę plastyczną, działa twórczo;

Metody:
-czynne
-oglądowe
-słowne

Formy:
-indywidualna
-grupowa

Środki dydaktyczne:
maskotka żyrafa, chusta animacyjna, nagrania (muzyka), magnetofon, tamburyno, kartony z wizytówkami dzieci, kredki, stemple, tamburyno, uśmiechnięte i smutne buzie;

Przebieg zajęć:

1.Powitanie piosenką „Wszyscy są...”
2.Sprawdzenie listy obecności szeptem.
3.Spotkanike z żyrafą Marysią – poznawanie, utrwalanie imion rówieśników.
4.Zabawa „Dzień dobry. Cześć”- Dzieci poruszają się w rytmie muzyki, na przerwę podają dłonie rówieśnikom mówiąc Dzień dobry. Cześć. Zabawę powtarzamy kilkakrotnie.
5.”O kim opowiadam?” - Dzieci siedzą w kręgu.Nauczyciel opisuje 1 z przedszkolaków – na podstawie opisu wyglądu zewnętrznego dzieci odgadują o kim opowiadał nauczyciel i podają imię kolegi/ koleżanki.
6.”Kogo brakuje?”- Dzieci poruszają się przy muzyce. Podczas przerwy przykucają i zamykają oczy. Prowadzący przykrywa 1 z dzieci chustą animacyjną. Grupa odgaduje - kogo brakuje.
7.Ustawienie 1,2,3, duże koło.
Dzieci poruszają się zgodnie z rytmiem wygrywanym na bębenku, tamburynie. Na przerwę stają pojedynczo, w 2 (parach), 3(małych kółkach) oraz dużym kole zgodnie z poleceniem nauczyciela.
8.Wspólny taniec dzieci przy wybranej muzyce.
9.Rozpoznawanie swojej wizytówki.
„Ozdabiam swoje imię” - rysowanie kredkami, stemplowanie. Rozwijanie sprawności manualnej i inwencji twórczej.
10.Podsumowanie.Ocena zajęć oraz zaangażowania dzieci.
Wybór uśmiechniętych i smutnych buziek przez wychowanków.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.