X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 38130
Przesłano:
Dział: Języki obce

Let's get dressed! Konspekt lekcji języka angielskiego dla klas I-III

Konspekt lekcji języka angielskiego dla klas I-III

Temat lekcji: Let’s get dressed!

Cele operacyjne lekcji:
1. uczeń potrafi poprawnie nazwać części garderoby w języku angielskim;
2. uczeń zna wyrażenia: Put on, Get dressed, I’m wearing ...
3. uczeń potrafi zidentyfikować ubrania po usłyszeniu ich nazwy;
4. uczeń potrafi opowiedzieć w co jest ubrany.

Metody: metoda audiowizualna, metoda komunikacyjna, TPR (metoda reagowania całym ciałem).

Formy pracy: indywidualna, grupowa.

Materiały dydaktyczne: tablica, kreda/ pisak, karty obrazkowe, ubrania przyniesione przez nauczyciela, laptop z dostępem do internetu, piosenka „Let’s Get Dressed” (www.eslkidstuff.com/esl-kids-songs.htm)

Przebieg lekcji:

1. Po przywitaniu uczniów nauczyciel rozpoczyna lekcję od słów: I’m wearing blue jeans, a white T-shirt and black shoes. Następnie zadaje uczniom pytania dotyczące części garderoby, które mają na sobie. Uczniowie podchodzą do tablicy i zapisują nazwy ubrań.

2. Nauczyciel przynosi do klasy rozmaite ubrania: koszule, spodnie, skarpety, kurtkę, buty, czapkę, spódnicę, sukienkę, dżinsy, krótkie spodenki, sweter, koszulkę - im większy rozmiar tym więcej śmiechu na lekcji – i rozsypuje je na środku klasy. Nauczyciel zaprasza do siebie jednego ucznia, który będzie nakładał na siebie ubrania wybrane przez nauczyciela ze stosu leżącego na środku. Nauczyciel prosi klasę o nazwanie wybranej części garderoby lub sam podaje nazwę jeżeli żaden z uczniów jej nie zna. Następnie zwraca się do ucznia-ochotnika mówiąc „Put on your hat!” Nauczyciel powtarza procedurę przy każdym następnym ubraniu do momentu aż uczeń-ochotnik będzie całkowicie ubrany. Ćwiczenie można powtórzyć zamieniając role: uczeń losuje ubranie a nauczyciel nakłada je na siebie.
(www.eslkidstuff.com/lesson-plans/pdf/clothes-lesson-plan.pdf)

3. Nauczyciel pokazuje dzieciom karty obrazkowe z częściami garderoby i upewnia się, że uczniowie potrafią poprawnie nazwać prezentowane ubrania. Nauczyciel zakrywa każdą z kart, a następnie powoli odsłania jej fragment. Dziecko, które jako pierwsze poda nazwę ubrania zdobywa punkt. Uczeń/ uczennica z największą liczbą punktów wygrywa.

4. Nauczyciel dzieli klasę na 3 grupy 6-8 osobowe. Najpierw zaprasza na środek pierwszą grupę, pozostałe obserwują co się dzieje. Uczniowie stają w kole dookoła stosu ubrań a nauczyciel puszcza piosenkę „Let’s Get Dressed” (www.eslkidstuff.com/esl-kids-songs.htm). Uczniowie uważnie słuchają o jakim ubraniu jest mowa w piosence, wyszukują je w stosie leżącym na środku i nakładają na siebie. Ubrań jest mniej niż uczniów, więc uczeń/ uczennica z największą ich liczbą wygrywa. Nauczyciel puszcza piosenkę kolejnym dwóm grupom.

5. Na zakończenie lekcji ochotnicy opowiadają w co są ubrani używając wyrażenia I’m wearing... Zabawa polega na tym, że w swoim opisie uczniowie muszą zrobić błąd. Pozostali uważnie słuchają i odgadują co jest nie tak.

6. Jako zadanie domowe uczniowie mają narysować obrazki przedstawiające jedną osobę ubraną w odzież letnią oraz jedną ubraną w odzież zimową. Pod każdą postacią piszą krótki opis używając wyrażenia I’m wearing...

Bibliografia

Źródła internetowe

www.eslkidstuff.com/lesson-plans/pdf/clothes-lesson-plan.pdf dn. 19.08.2018
www.eslkidstuff.com/esl-kids-songs.htm dn. 19.08.2018

Opracowała: Marlena Kwiatkowska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.