X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37953
Przesłano:

Zabawy integracyjne z okazji Światowego Dnia Autyzmu

Scenariusz zabaw ogólnoprzedszkolnych w ramach Światowego Dnia Autyzmu przeprowadzone dn. 3.04.18 na sali gimnastycznej.

Temat:,, Bawmy się razem”- zabawy słowno- słuchowo-ruchowe i plastyczne.

Zadania:
1.Rozwijanie kompetencji społecznych oraz współdziałania w parach i w grupie oraz kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z autyzmem.

Cele szczegółowe:
Ad.1
-ilustrować ruchem treść słyszanej piosenki,
-zaprosić kolegę do zabawy tanecznej,
-współdziałać w grupie podczas zabaw ruchowych i z piłką,
-imitować ruchem słyszaną treść,
-tańczyć w parze z drugim dzieckiem,
-współpracować z innymi dziećmi podczas stemplowania dłońmi po papierze w konturach,
-imitować ruch zgodnie z tempem muzyki.

Środki dydaktyczne: kartki gazet, chusta animacyjna, tunele, niebieskie piłki, niebieskie kule, pachołki, niebieska farba, arkusze papieru z konturem dłoni, duża piłka, kosze, magnetofon, niebieskie balony, niebieskie worki, taśma, balony na sznurach, balony z helem.

Metody:
-słowna,
-pokazu i obserwacji,
-kierowania własną działalnością dziecka,
-pedagogiki zabawy,
-integracji sensorycznej.

Formy organizacyjne: praca grupowa, indywidualna, w parach, zespołach.

Przebieg:
1.Zabawy integracyjne: ,,Ciułała”- ustawienie się w kole, imitowanie ruchów zgodnie z słyszanym tekstem,
,,Piłka Oli”- ustawienie się w kole i rzucanie piłki do kolegów i koleżanek przy słyszanej piosence,
-,,Dwóm tańczyć się zachciało”- szukanie i dobieranie sobie pary- tańczenie w kółeczkach, przeciąganie zgodnie z słyszanym tekstem piosenki,
-,,Stonoga”- ustawienie się w rzędzie po 7 dzieci- chodzenie po sali, tupanie, przechodzenie między nogami zgodnie z słyszanym tekstem piosenki.
2.Zabawa słuchowo-ruchowa: ,,Pogoda”- falowanie chustą zgodnie z słyszaną opowieścią i podrzucanie niebieskich balonów na chuście,
-,,Grzeczne dzieci”- zgniatanie kartek papieru w kulki przy słyszanej wolnej muzyce, szybkiej- ,,bitwa kulkowa”.
3.Zabawa muzyczno-ruchowa ,,Balonowy taniec”- tańczenie w parach z jednoczesnym trzymaniem balona brzuchami,
-,,złap mnie”- dobranie się w pary – jedno dziecko ucieka z przywiązanym balonem u nogi- drugie próbuje go nadepnąć .
4.Zabawy ruchowe w drużynach:
-,,tunele”- bieg, przechodzenie przez tunel wypełniony niebieskimi piłkami,
-,,tor”- wrzucanie niebieskich kulek do przesuwanego kosza,
-,,niebieska ścieżka”- raczkowanie po niebieskiej ścieżce z worków.
5.Zabawa plastyczna: ,,Niebieska dłoń dla przyjaciela”- maczanie dłoni w niebieskiej farbie i odbijanie w konturze dużej dłoni na papierze pakowym w poszczególnych grupach.
6.Podziękowanie dzieciom za uczestniczenie w zabawach integracyjnych i nagrodzenie chrupkami, zaproszenie dzieci wyżej funkcjonujących do ,,marszu świadomości autyzmu” z niebieskimi balonami po osiedlu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.