X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37740
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wyprawa do zimowej krainy. Scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Grupa wiekowa: 3/4 latki

Temat: Wyprawa do zimowej krainy.

Cel ogólny:
- zapoznanie dzieci z zimą oraz wdrażanie do obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie;
- aktywizowanie oraz integracja dzieci podczas wykonywania wspólnych zadań.

Cele szczegółowe:
Dziecko:
- skupia uwagę na poleceniach nauczyciela;
- stosuje się do umów i reguł w zabawach;
- podejmuje aktywność zadaniową;
- potrafi ułożyć figury od najmniejszej do największej;
- ćwiczy równowagę i sprawność ruchową;
- rozumie polecenia dotyczące położenia w przestrzeni.

Środki dydaktyczne: zagadki tekstowe, zimowe bramy, bilety wstępu do krainy mrozu, koperty z figurami geometrycznymi, ławeczka, kawałek sznurka, miś, krzesełko, naklejki, pudełko.

Metody: czynne, słowne
Forma zajęć: zbiorowa, grupowa, indywidualna

Czas trwania zajęć: 30 minut

Przebieg zajęć:

1. Wprowadzenie do tematu zajęć. Dzieci odgadują zagadki słowne przygotowane przez nauczyciela.

2. Zapoznanie dzieci z przebiegiem zajęć. Nauczyciel pokazuje dzieciom lodowe bramy oraz rozdaje karteczki wstępu do krainy mrozu. Zadaniem dzieci jest zebranie trzech pieczątek na karteczce i przejście przez trzy bramy po wcześniejszym wykonaniu określonych zadań.

3. Ułożenie przez dzieci choinki z 3 trójkątów (od najmniejszego do największego) i prostokąta po wcześniejszym zaprezentowaniu wzoru przez nauczyciela. Przyklejenie na kartkę wcześniej ułożonej choinki. Po wykonaniu zadania każde dziecko dostaje pieczątkę i przechodzi przez pierwszą lodową bramę.

4. Drugim zadaniem jest przeskoczenie przez dzieci obunóż odpowiedniej odległości oraz wykonuje poślizg na ławeczce gimnastycznej. Po wykonaniu obu zadań dziecko dostaje pieczątkę i przechodzi przez drugą bramę.

5. „Gdzie jest pingwin?” – dziecko układa zabawkę przy krześle zgodnie z informacją przekazywaną przez nauczyciela (pod, na, obok, za, przed).

6. Przejście przez dzieci przez ostatnią bramę do krainy mrozu i odpakowanie prezentu czekającego w pudełku.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.