X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37735
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Biedroneczki - doskonalenie umiejętności przeliczania zgodnie z usłyszanym komunikatem

Cel ogólny:
• rozwijanie kompetencji matematycznych
Cele szczegółowe:
• doskonalenie umiejętności liczenia
• doskonalenie umiejętności uważnego słuchania i wykonywania poleceń
• rozwijanie poczucia rytmu
• kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie


Metody:
instrukcja, ćwiczebna, działania praktyczne

Formy:
indywidualna, grupowa, zbiorowa

Środki dydaktyczne:

Pacynka „Biedroneczka”, tamburyn, opaski dla grup, kolorowe podkładki, karteczki z imionami, plastikowe talerzyki, plastikowe pojemniczki, zestawy cyfr od 0 do 12, szablony ścianek kostek do gry, patyczki, szablony biedronek, papierowe kropki, patyczki do liczenia, bębenek, tamburyn, klawesy, karty pracy, kredki, podkładki.

Przebieg zajęć:

Część wstępna:

1. Wprowadzenie do tematu – nauczycielka wita dzieci przy pomocy pacynki „Biedronki”, wyjaśnia na czym będą polegały zajęcia i zaprasza do zabawy.
2. „Matematyczne rodzinki” – zabawa ruchowa przy muzyce – dzieci rozwijają poczucie rytmu, dobierają się w grupy i współpracują w nich zgodnie z poleceniami nauczycielki (w grupy dobierają się na podstawie opasek na głowach).

Część główna:

1. „Biedroneczki” – zabawa dydaktyczna – dzieci doskonalą umiejętność przeliczania zgodnie z usłyszanym komunikatem, pracują indywidualnie, wykonują poniższe zadania:
- odnajdują swoje miejsce pracy na postawie podpisu z imieniem
- układają tyle kropek na biedronkach, ile usłyszą np. uderzeń na bębenku (indywidualizacja zgodnie z możliwościami dzieci – część dzieci otrzymuję kartoniki z cyferkami do podpisywania, część dzieci układa kartoniki przedstawiające ścianki koski do gry, inne dzieci pracują korzystając z patyczków do liczenia).
2. Dzieci porządkują stanowiska pracy, odnoszą pomoce na swoje miejsca.
3. „Biedroneczki są w kropeczki” – karta pracy – dzieci samodzielnie wykonują kartę pracy, podsumowującą działania matematyczne na konkretach (nauczycielka określa czas na wykonanie zadania na zegarze daltońskim)

Część końcowa:

1. Omówienie zajęć oraz ewaluacja – dzieci utrwalają zdobytą wiedzą odpowiadają na zadane pytania. Dzieci, którym podobały się zajęcia podnoszą rękę do góry.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.