X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 3767
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W lesie i parku - scenariusz zajęcia w grupie 4 - latków

CELE OGÓLNE;
Utrwalenie pojęć; na ,pod, obok
Wprowadzenie pojęć; wysoko, nisko

CELE OBSERWACYJNE;
-stosuje pojęcia; na ,pod, obok, wysoko, nisko
-rozwija poczucie rytmu
-potrafi wykonać powierzone
- nazywa poszczególne kolory
- aktywizuje uwagę i myślenie

METODY PRACY;
SŁOWNA; opis, rozmowa
CZYNNA; zadania do wykonania
FORMY ORGANIZACYJNE; praca indywidualna, grupowa

POMOCE DYDAKTYCZNE;
sylwety drzew, zwierząt, liści, emblematy słońca, chmur, kredki, klej, płyta CD

PRZEBIEG:

1.Powitanie grupy zabawą ;”Wszyscy są witam was…”

2.Przypomnienie nazw podstawowych drzew i niektórych zwierząt żyjących w lesie.

3.Zabawa z wykorzystaniem piosenki „Jesienią”
- nazywanie kolorów liści,
- zabawa z liśćmi z zastosowaniem pojęć ; na, pod ,wysoko, nisko, obok.
- segregowanie wg rodzaju

4.Rozwiązywanie zagadek tematycznych;

Ma krótkie nóżki i mały ryjek
Chociaż ma igły, nigdy nie szyje ( jeż)

W dziupli na drzewie wysoko mieszka
Chcesz ją ucieszyć –daj jej orzeszka (wiewiórka)

Przez całą zimę mocno śpi
My go nie zbudzimy, bo się go boimy ( niedźwiedź)

Biegnie z lasu polną drogą, aż się trzęsie rudy ogon.
Rad zagląda na podwórko, by wizytę złożyć kurkom (lis)

Szare futro, długie uszy ,ogonek nieduży.
Gdy się w krzakach coś poruszy ,zmyka aż się kurzy (zając)

Wiosna na drzewie rozwija się z pąka .
Jesienią złoty po świecie się błąka (liść)

Chodzi po niebie mała albo duża
Gdy skryje słońce- świat się zachmurza (chmura)

Widzisz je we dnie ,nie widzisz w nocy
Zimą grzeje słabo, latem z całej mocy (słońce)

5.Przyklejenie emblematów; słońca, chmur, zwierząt, różnych liści przez dzieci z zasłoniętymi oczami na ilustracji pierwszego drzewa (nieprawidłowo np. słońce pod drzewem, jeż na drzewie itp.) omówienie.

6.Zabawa muzyczna „Czary-mary” do podkładu muzycznego „Deszczyk” Klanza
Czary mary ,czary mary, czary mary, łu x 2
Hokuspokus ,kysz, kysz x2
Abrakadabra ,abrakadabra, abrakadabra.
Hokuspokus ,kysz, kysz x2
Abrakadabra ,abrakadabra, abrakadabra.

7.Przyklejenie emblematów; słońca, chmur, zwierząt, różnych liści przez dzieci z otwartymi oczami na ilustracji drugiego drzewa ( prawidłowo np. słońce nad drzewem, jeż pod drzewem itp.) z zastosowanie pojęć; na, pod, obok, wysoko, nisko.

8.Zabawa muzyczna: ”Wysoko- nisko” podkład muzyczny z płyty CD Moje 3-4 lata
Dzieci reagują na wysokie dźwięki unosząc ręce i biegając po sali,
na niskie dźwięki zamieniają się w małe krasnale i chodzą po sali.

9.Praca indywidualna przy stolikach;
naklejanie na kartce względem drzewa emblematów liści, zwierząt, słońca, chmur w odpowiednich miejscach.

10.Porządkowanie stanowisk pracy i zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.