X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37635
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Figura geometryczna - koło. Zajęcia bilingwalne z Metody Dobrego Startu dla dzieci 5-letnich

SCENARIUSZ ZAJĘĆ BILINGWALNYCH METODĄ DOBREGO STARTU

Data: 07.11.18
Wiek: 5-latki
Temat: Figura geometryczna- koło
Czas trwania: 30 minut
Cel główny: Rozwijanie u dzieci koordynacji ruchowo -słuchowo-wzrokowej
Cele szczegółowe (dziecko):
• Śpiewa piosenki w języku angielskim i polskim
• Wskazuje różne części ciała
• Potrafi stanąć po prawej i lewej stronie Sali
• Dzieci wyrazy na sylaby i głoski
• Podejmuje próby rytmicznego recytowania wiersza
• Podejmuje próby samodzielnego rysowania koła
Metody:
• Grupa metod czynnych- pokazywanie piosenek, rysowanie wzoru
• Grupa metod słownych- dzielenie wyrazów na sylaby , głoski
• Grupa metod oglądowych- pokaz rysowania koła, opis obrazka
Formy:
• Indywidualna- rysowanie w kaszy
• Zbiorowa – zajęcia na dywanie
Pomoce dydaktyczne: chusta animacyjna, obrazek z MDS-a, tacki z kaszą, woreczki z ryżem, nagranie z piosenkami po angielsku, magnetofon, tablica korkowa, nagranie muzyką relaksacyjna.

Przebieg zajęć (Course Schedule)

Wprowadzenie (Introductory exercises)
1. Powitanie. (Personal awareness) Dzieci stoją na obwodzie koła i wspólnie z nauczycielem śpiewają piosenkę pt; ,,How are you?”
Hello hello hello how are you x2
I’m good , I’m great, I’m wonderful
Hello hello hello how are you x2
I’m tired, I’m hungry, I’m not so good

Dzieci siedzą w kole na dywanie i nauczyciel kolejno wita dzieci komendą; ,,Jasiu high five”

2.Orientacja w schemacie własnego ciała.( Orientation- oder exercises) Nauczyciel śpiewa z dziećmi piosenkę jednocześnie pokazując części ciała.
Head, shoulders, knees and toes, knees and toes
Head, shoulders, knees and toes, knees and toes
And eyes and ears and mouth and nose
Head, shoulders, knees and toes, knees and toes
2. Orientacja w przestrzeni.( Orientation- oder exercises) Zabawa w statek nauczyciel ustala z dziećmi prawą stronę sali- jako prawa burta( star board side) , lewą stronę sali- jako lewa burta ( port side)przód sali jako dziób( bow) i rufa (aft) jako tył statku. Dzieci ,,pływają” po sali w rytm muzyki na pauzę w piosence nauczyciel mówi- lewa burta (port side) i wszystkie dzieci biegną na lewą stronę .

3. Ćwiczenia językowe(Teaching the nur sery rhyme)- prezentacja obrazka. Dzieci siedzą na dywanie nauczycielka prezentuje przed dziećmi obrazek przedstawiający dzieci na dywanie przedszkolnym tańczące w koło. Następnie nauczyciela zadaje różne pytania dzieciom. Kto jest na obrazku? Co robią osoby przedstawione na obrazku. Jaką figurę geometryczną widzimy na obrazku? itp.
Tańczymy, Tańczymy, Tańczymy wesoło bo taką radosną figurą jest koło
Dzielenie wyrazów na sylaby i na głoski: dzieci, koło, zabawa, dywan. Swobodna rozmowa na temat zabaw w kole. Zapoznanie dzieci z wierszykiem :

Zajęcia właściwe ( Main activities)
4. Ćwiczenia ruchowe.( Motor activities) Dzieci stają w kole trzymają w ręce chustę animacyjną . Nauczyciel prowadzi zabawy ruchowe z dziećmi. Falowanie chusty szybko mocno, podrzucanie misia i piłeczki, rozpoznawanie kolorów na chuście w języku angielski; red, green, blue, yellow.

5. Ćwiczenia ruchowo-słuchowe. ( Motor- auditiory-activities)Dzieci otrzymują od nauczyciela ryżowe woreczki. I wystukują rytmicznie poznany wiersz.
Tańczymy, Tańczymy, Tańczymy wesoło bo taką radosną figurą jest koło

6. Ćwiczenia ruchowo -słuchowo-wzrokowe. (Motor- auditiory- visual activities)
• Nauczycielka prezentuje przed dziećmi obrazek przedstawiający wzór koła. Prosi aby taki sam wzór dzieci odszukały na obrazku, które im był prezentowany wcześniej na zajęciach. Następnie dzieci wypowiadają się co przypomina im wzór. Nauczyciel pokazuje dokładnie sposób pisania koła. Następnie rozdaje dzieciom wzory polisensoryczne i prosi aby wodziły palcem po wzorach rytmicznie mówiąc wiersz.(Multisensory learning)
• Następnie dzieci siadają do stolika przy którym czeka na nich kasza i podejmują próbę wielokrotnego rysowania koła w kaszy.( pattern reproduction)
Zajęcia końcowe (Final activities)

7. Relaksacja.(Relaxation) Dzieci kładą się na rozłożonej chuście animacyjnej i odpoczywają do muzyki relaksacyjnej symfonicznej

Publikacje z których korzystałam tworząc scenariusz:
1.,,The good start method for English” Marta Bogdanowicz, Katarzyna Maria Bogdanowicz, Marta Łockiewicz.
2. Piosenki ze strony Super Simple Song dostępne na You Tube.
4. Metoda Dobrego Startu. M Bogdanowicz E. Jakacka

Opracowała mgr Anna Cygler

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.