X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37612
Przesłano:
Dział: Świetlica

Zabawy na powietrzu

Temat: Zabawy na powietrzu

Cele główne:
kształtowanie sprawności fizycznej
Integracja grupy poprzez wspólną zabawę
Zachęcanie do aktywnych form spędzania czasu wolnego
Kształtowanie pomocy i uczciwości koleżeńskiej poprzez przestrzeganie reguł zabaw

Cele szczegółowe:
Kształtuje uwagę, koncentrację, spostrzegawczość
rozwija aktywności fizyczną
rozwija umiejętności współpracy w grupie
zna gry i zabawy ruchowe
przestrzega reguł gier i zabaw ruchowych

Metody:

grupowa
zbiorowa

Formy:
gry
zabawy

Środki dydaktyczne:
pachołki
krążki
woreczki
hula – hop
piłki
kreda

Przebieg zajęć:
1. Slalom
Tworzymy dwa tory biegowe. Na każdym torze ustawiamy po 3 pachołki .Dzielimy dzieci na dwie grupy. Każdy uczestnik biegnie slalomem do mety i wraca slalomem
2. Bieg z tacą
Uczestnicy stoją w rzędach i dostają krążek na którym leżą woreczki. Z tak przygotowaną tacą biegną do wyznaczonego miejsca i z powrotem.
3. Piłka w parach
W rzędach dzieci dopierają się parami i w trakcie marszu do pachołka podają sobie piłkę. Wracają biegiem
4. bieg gąsienicy
Tworzymy dwa tory biegowe. Na każdym torze ustawiamy po 3 pachołki .Dzielimy dzieci na dwie grupy. Każda grupa tworzy swoją gąsienice dwuosobową, łapiąc dziecko z przodu za ramiona. Każda gąsienica biegnie slalomem do mety i wraca na miejsce biegiem.
5. Bieg z hula – hop
Tworzymy dwa tory biegowe. Na każdym torze układamy po 3 hula – hop. Zadaniem uczestników jest dobiec do hula – hop, wskoczyć, wyskoczyć i biec dalej do następnego hula – hop. Powrót biegiem.
6. Piłka w tunelu
Dzieci stoją w rzędach . Pierwszy uczestnik z rzędu podaje piłkę, tak aby toczyła się w tunelu utworzonym z nóg graczy. Ostatni zawodnik chwyta piłkę i biegnie z nią na początek tunelu.
7. Przeprawa przez rzekę
Rysujemy linię, która będzie kłodą . Na każdym brzegu stoi jedna grupa. Zadaniem dzieci jest przejść na drugą stronę rzeki. Na znak nauczyciela jeden z uczestników obydwóch drużyn jednocześnie próbują przedostać się na drugi brzeg.
8. Berek ameba
Na początku mamy jednego berka. Kiedy uda mu się złapać kogoś ,bierze go za rękę i razem gonią innych. Teraz berek jest dwuosobowy. Kiedy złapią kogoś, biorą go za rękę i tworzy się trzyosobowy berek. Gramy tak długo ,aż zostanie jedna osoba do złapania.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.