X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37448
Przesłano:
Dział: Języki obce

Giving directions. Scenariusz lekcji j. angielskiego

Scenariusz lekcji języka angielskiego

Nauczyciel prowadzący: Irena Rytel
Data: 22.03.2017r.
Szkoła Podstawowa w Kosowie Lackim, kl. IV
Temat zajęć: Giving directions.

Cele:
- uczeń zna pojęcia związane ze wskazywaniem drogi i kierunków
- uczeń utrwala nazwy budynków i obiektów w mieście
- uczeń odnajduje obiekty na mapie na podstawie wskazówek
- uczeń udziela instrukcji jak dotrzeć do danego miejsca

Metody pracy:
- podająca – objaśnianie nowych pojęć
- praktyczna - zastosowanie wprowadzonych wyrażeń (indywidualnie i w parach)
- audiowizualna – wykonywanie poleceń ze słuchu (odnajdywanie trasy i obiektów na mapie)
- aktywizująca – wyznaczanie trasy na dużej mapie; odgrywanie zachowań w poszczególnych miejscach

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna, praca w parach

Środki dydaktyczne: podręcznik, płyta CD-ROM, odtwarzacz CD, tablica interaktywna, mapa Londynu

Przebieg lekcji:
1. Sprawdzenie pracy domowej (zebranie prac pisemnych).
2. Przypomnienie nazw budynków i obiektów w mieście (zabawa polegająca na odgrywaniu zachowań w poszczególnych miejscach).
3. Wprowadzenie słownictwa określającego kierunki i wskazywanie drogi.
4. Poruszanie się po mapie zgodnie ze wskazówkami z płyty CD.
5. Określanie kierunków oraz wyznaczanie trasy według informacji wyświetlanych na tablicy interaktywnej.
6. Odnajdywanie drogi na mapie zgodnie z instrukcją kolegi oraz udzielanie instrukcji koledze.
7. Wyznaczanie trasy na dużej mapie Londynu.
8. Określenie pracy domowej (praca ustna – opowiedzieć swoją trasę z domu do szkoły).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.