X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37431
Przesłano:
Dział: Języki obce

Emotions - wprowadzenie słownictwa. Konspekt zajęć języka angielskiego w przedszkolu

Konspekt zajęć z języka angielskie w grupie przedszkolnej
Temat : Emotions – wprowadzenie słownictwa.
Czas : 30 minut
Cele ogólne:
• Zapoznanie z nowymi słówkami
• Pobudzenie aktywności
Cele operacyjne:
Dziecko:
• Potrafi powtórzyć nowo poznane słownictwo
• Rozumie polecenia nauczyciela mówione w języku angielskim
• Integruje się z grupą rówieśników w czasie zabawy
• Śpiewa piosenki ilustrując je ruchem
• Obserwuje przedstawione karty i stara się zapamiętać co znajduję się na obrazku
• Udziela prostych odpowiedzi na pytania
Metody:
• Słowna
• TPR – reagowanie ciałem
• Poglądowa (flashcards)
Pomoce:
• Tablica interaktywna
• Flashcards
• Karty pracy
• Naklejki
Przebieg zajęć:
Nauczyciel wita się z dziećmi słowem „Hello”, po którym wszyscy wspólne śpiewają piosenkę „Hello”. Wszyscy siadają w kręgu, nauczyciel zadaje pytanie „How are you” i objaśnia dzieciom co to znaczy. Dzieci swobodnie udzielają odpowiedzi w języku polskim, jak się czują. Następnie prezentowane są karty obrazkowe przedstawiające nastrój. Nauczyciel podnosi każdą z nich i wymawia nazwę w języku angielskim. Teraz zadaniem dzieci jest powtórzyć słowa i wskazać odpowiednią kartę. Kolejnym zadaniem jest gra „Show me your emotion”- nauczyciel objaśnia zasady i wybiera ochotnika, który jako pierwszy zaprezentuje nastrój za pomocą gestów i mimiki. Dzieci starają się odgadnąć i nazwać w języku angielskim pokazywane słowo.
Prezentacja piosenki i wspólne śpiewanie: dzieci ustawiają się przodem do tablicy interaktywnej, na której prezentowana jest piosenka „If your happy and you know it” naśladują gestami postacie, które są: wesołe, złe, wystraszone, śpiące. Wspólne śpiewanie piosenki.
Nauczyciel rozdaje dzieciom karty pracy i objaśnia zasady uzupełniania. Każdy dostaje cztery naklejki przedstawiające „buźki”. Teraz zadaniem dzieci jest odpowiednio dopasować naklejkę do obrazka przedstawiającego sytuacje np.: dziecko śpiące, bawiące się na podwórku, itp. Prezentacja i wspólna ocena poprawności wykonywanego zadania. W tym ćwiczeniu dzieci (z pomocą nauczyciela jeśli jest ona potrzebna) określają jaki nastrój został przedstawiony. Po skończonej pracy ponownie śpiewana jest piosenka „If your happy and you know it” w ramach utrwalenia słownictwa.
Na zakończenie nauczyciel chwali dzieci i zachęca do dalszej nauki. Następuje wspólne odśpiewanie piosenki na pożegnanie „Goodbye song”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.