X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37311
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawki - Toys. Scenariusz zajęć otwartych z elementami języka angielskiego

SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH Z ELEMENTAMI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Temat: Nasze zabawki.
Grupa: 4,5–latki.
Nauczyciel: Monika Minorczyk – Walecka

Cele ogólne:
•Rozwijanie umiejętności uważnego słuchania ze zrozumieniem.
•Kształtowanie umiejętności matematycznych.
•Rozwijanie słownictwa w języku obcym.

Cele operacyjne:
Dziecko:
-rozpoznaje swoje imię na wizytówce
-uważnie słucha wiersza
-potrafi wypowiedzieć się na dany temat
-zna nazwy zabawek po angielsku
-potrafi przeliczać w zakresie 6 po polsku i po angielsku
-posługuje się liczebnikami głównymi i porządkowym
-bierze aktywny udział w zabawach ruchowych
-potrafi lepić z plasteliny

Metody:
-słowna – wiersz, objaśnienie
-czynna – zabawy ruchowe, lepienie z plasteliny
-percepcyjna – pokaz, obserwacja
Formy:
-praca z całą grupą
-indywidualna praca dziecka

Pomoce dydaktyczne:
Wizytówki z imionami, sylwety różnych zabawek, kolorowe kartoniki, dywaniki, guziki, kostki do gry, plastelina, magnetofon, płyty CD

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1.Powitanie - zabawa integracyjna „Iskierka przyjaźni”.
2.Zabawa z wizytówkami według metody I.Majchrzak – dzieci siedzą w kole. N. przekazuje kolejno wizytówki z imionami dzieci. Dziecko, które rozpozna swoją wizytówkę kładzie ją przed sobą. Zawieszanie wizytówek na tablicy. Przeliczanie ile jest dziewczynek a ile chłopców. Porównywanie kogo jest więcej a kogo mniej.
3.Wysłuchanie wiersza „Moje zabawki”. Rozmowa z dziećmi na temat zabawek, którymi bawimy się w przedszkolu.
4.„Półki z zabawkami” – utrwalenie liczebników głównych i porządkowych. Klasyfikowanie zabawek – układanie sylwet na poszczególnych półkach. Przeliczanie zabawek w zakresie 6. Dopasowywanie do półek z zabawkami kartoników z odpowiednią liczbą oczek.
5.Wprowadzenie nowego słownictwa w języku angielskim (toys - zabawki, doll - lalka, teddy bear - pluszowy miś, ball- piłka, car - autko).
6.Zabawa ruchowa „Szukaj koloru” – N. pokazuje kartoniki w różnych kolorach. Dzieci nazywają kolory po polsku i po angielsku. Następnie, w czasie gry na tamburynie, dzieci podskakują jak piłeczki. Na przerwę w grze N. podnosi jeden kartonik a dzieci szukają przedmiotu w takim kolorze.
7.„Sprzątamy zabawki” - zabawa matematyczna. Dokładanie lub odejmowanie guzików zgodnie z instrukcjami nauczyciela, przeliczanie elementów. Układanie tyle guzików ile wypadnie oczek na kostce. Przeliczanie guzików po angielsku w zakresie 6.
8.Zabawa muzyczno – ruchowa: „Ram Zam Zam”.
9.Wykonanie prac plastycznych – lepienie misia z plasteliny.
10.Urządzenie wystawki prac dzieci.
11.Podziękowanie za przybycie i pożegnanie Rodziców.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.